20 Nisan 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Sağlık Bakanı Akdağ, 2023 Erzurum vizyonunu anlattı - 19:39

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanlığı'nda düzenlenen, 'Erzurum Hazır Hedef 2023' programına katılan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hükümetin Erzurum'la ilgili vizyon ve hedeflerini açıkladı.
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanlığı'nda düzenlenen, 'Erzurum Hazır Hedef 2023' programına katılan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hükümetin Erzurum'la ilgili vizyon ve hedeflerini açıkladı.
    Palandöken Dağı'ndaki Polat Renaissance Otel'de düzenlenen, 'Erzurum Hazır Hedef 2023' konulu toplantıya sivil toplum örgüt temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları ile partiler katıldı.
    Toplantıda konuşan Sağlık Bakanı Akdağ, hükümet olarak gerçekçi politikalar izlediklerini söyledi. Akdağ, vatandaşlara hayal satmadıklarını ifade etti.
    Erzurum'u 2023 yılına kadar bölgenin parlayan yıldızı haline getireceklerini savunan Bakan Akdağ, bunun için de iktidarları döneminde 8 buçuk yıllık sürede gerçekleştirdikleri icraatlara bakılmasını istedi.
    Sağlık Bakanı Akdağ, Erzurumluluk ruhu ile toplumun bütün kesimlerinin el birliği yapması halinde şehrin hizmet sektöründen, eğitime, sağlıktan, kış turizmine kadar birçok sektörde yeni istihdam oluşturacağını kaydetti.
    2023 yılına kadar Kop, Zigana ve Ovit Dağı tünellerinin hayata geçirileceğini, hızlı trenin Erzurum'a geleceğine de dikkat çeken Bakan Akdağ, "Erzurum'u Türkiye'nin ve Dünyanın marka şehri haline getiriyoruz. Şehirde ve ülkede sosyal refah seviyesini geliştiriyoruz. Erzurum'a 3 bin yoksul için sosyal konut yapacağız. Doğu Anadolu Projesi bizim için bölgenin 'Kızılelması.' İktidarımızda bölgeler ve doğudaki illerimiz arasındaki gelişmişlik farkını ortadan kaldıracağız." dedi.
    Bakan Akdağ, ülkenin her alanda kalkınması için kimseyle kör dövüşüne girerek zaman kaybı yaşamak istemediklerini de belirtti. 12 Haziran'da gerçekleştirilecek seçimlerde Erzurumluların AK Parti'ye verecekleri oylarla ülke birinciliğini elde etmeyi de hayal ettiğini dile getiren Akdağ, "Benim için bu son dönem. Partimizin prensip kararı böyle. En fazla 3 dönem parlamentoya girebiliyoruz. Bazılarına bu örnek olsun. Tek hayalim bu seçimlerde partimize verilen oy oranında Türkiye birinciliğini elde etmek." diye konuştu.
    Akdağ, 182 MHRS sisteminden vatandaşların daha çok yararlanması için de bir vatandaşı yanına çağırarak, cep telefonuyla hastaneden randevu almasını ise uygulamalı olarak, toplantıda bulunanlara gösterdi. Akdağ, program sonunda Sağlık Kampüsü maketinin açılışını gerçekleştirdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA