19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Sarıgül'den 'sazan' göndermesi

Mustafa Sarıgül, bugün sosyal medyadaki 'sazan' göndermesi ile konuşuldu.


Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Su Ürünleri Fakültesi tarafından Fırat Nehri'nde bulunan ancak bugüne kadar dünya bilim literatürüne girmemiş 3 yeni sazan türü keşfedildi haberleri üzerine sosyal medyada konu ile ilgili çok sayıda twit atıldı.

Habere göre, araştırma ekibince Fırat Nehri'nde bulunan 3 yeni sazan türüne Alburnoides Emineae, Alburnoides Velioglui, Alburniodes Recepi isimleri verildi. Daha önce 18 yeni türü dünya faunasına kazandıran fakülte böylece bulduğu balık türü sayısını 21"e yükseltti.

Ajanslara düşen bu haber sonrasında sosyal medyada büyük bir trafik yaşanmaya başladı. Çok fazla sayıda kullanıcı konu ile ilgili çeşitli espriler yaparak konuyu gün boyu gündemde tuttular.

Sosyal medyadaki bu yoğun trafik arasında CHP"nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Twitter"dan paylaştığı bir fotoğraf ile RTEÜ"ye gönderme yaptı.

Sarıgül paylaştığı twitte ‘Marmara Denizi"ndeki balık türlerinin korunmasına ve çeşitlenmesine destek vereceğiz-ui…" diyerek ve eklediği fotoğraf ile günün konusu haline geldi. 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA