22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Şok iddia! Başbakan Erdoğan, Efkan Ala'ya izin vermedi - 12:17

Süre daralıyor, "AK Parti" rekora koşuyor. Siyaset kulislerinde işte bu iddia konuşuluyor.


Genel seçim öncesinde kulislerde kimlerin nerelerde aday olacağı konuşuluyor. Kamu görevlileri milletvekili adayı olabilmeleri için yarına kadar istifa etmek zorunda. İşte kulislerde son iddialar...

AK Parti, İstanbul'da 1500'e yakın aday adayı başvurusuyla rekora koşuyor. Türkiye genelinde ise AK Parti'ye aday adayı olmak için başvuranların sayısının 5 bin kişi olması bekleniyor.

EFKAN ALA'YA İZİN ÇIKMADI MI?
Kulislerdeki son bomba haber Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ile ilgili. İstifa edip Diyarbakır'dan vekil seçileceği ve İçişleri Bakanı olacağı konuşulan Efkan Ala'nın istifa etmekten vazgeçebileceği iddia edildi. Sicakgundem.com'un ulaştığı bilgiye göre istifa etmek için izin isteyen Ala'yaBaşbakan Erdoğanmüsaade etmedi.

EFKAN ALA İSTİFA EDERSE, BAŞBAKANLIK MÜSTEŞARI KİM OLACAK?
Uzun süredir Başbakan Erdoğan'ın müsteşarlığını yapan Efkan Ala'ya izin çıkması durumunda TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'in Başbakanlık Müsteşarı olması bekleniyor. Ancak Ala istifa etmezse İbrahim Şahin'in milletvekili adayı olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

BÜROKRATLAR EN ÇOK AK PARTİ'Yİ TERCİH EDİYOR
Başarılı bürokratlar önümüzdeki seçimlerde AK Parti'den aday olmak için yarışıyor. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Kamu Güvenliği Müsteşarı Muammer Güler, THY Genel Müdürü Temel Kotil, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay gibi isimlerin adaylık için nabız yokladıkları biliniyor.

Dışişleri Bakanlığı'nda da vekil olmak için başvuran isimlerden biri ise Avustralya Konsolosu Vahit Özdemir. Özdemir'in Ak Parti'den Nevşehir milletvekilliği aday adayı olacağı iddia edildi.

Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Koçer, 13 yıldan bu yana sürdürdüğü görevinden Ak Parti'den milletvekili aday adayı olmak için ayrıldı.

"HAYDİ KIZLAR OKULA" PROJESİNİN MİMARI AK PARTİ'DEN ADAY OLACAK
Milli Eğitim Bakanlığı ve UNİCEF işbirliği ile yapılan ve büyük başarı sağlanan "Haydi Kızlar Okula" kampanyasının mimarı Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik Ankara'dan aday adayı olacak. Kırşehirlilerin yoğun yaşadığı ikinci bölgeden aday olması bekleniyor. Sicakgundem.com'un ulaştığı kaynaklar, Çelik'in yarın istifa edeceğini belirtti.

AK PARTİ VE CHP'DE İKİ TEKNOKRAT ÇARPIŞACAK
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na önemli dosyalar hazırlayarak sunduğu belirtilen SGK uzmanı Ali Tezel CHP'den aday olacak. Öte yandan SGK alanında Türkiye´nin sayılı uzmanlarından biri olan Resul Kurt ise Ak Parti Adıyaman'dan adaylık başvurusu yapıyor.

MHP, AYTAÇ DURAK'I VEKİL YAPACAK
MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Adana´da yaptığı gezisinde sürekli yanında ilçeleri dolaşan eskiAdanaBüyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın MHP´den Adana birinci sıra adayı olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Sicakgundem.com´a bilgi veren kaynaklar, Bahçeli'nin, Aytaç Durak'a gerekli hazırlıkları yapması talimatı verdiğini iddia etti.

SICAK GÜNDEM

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA