21 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

SP adayı: Vergi adaleti sağlayacağız - 17:38

SPGenel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili adayı Şerafettin Kılıç, "SP iktidarında vergi adaleti sağlanacak, yatırımı teşvik ve üretimi ucuzlatmak için bazı vergilerde indirime gidilecektir.
SPGenel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili adayı Şerafettin Kılıç, "SP iktidarında vergi adaleti sağlanacak, yatırımı teşvik ve üretimi ucuzlatmak için bazı vergilerde indirime gidilecektir." dedi
İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Feyzullah Topçu'yu makamında ziyaret eden Kılıç, partisinin vergi politikaları hakkında bilgi verdi. Türkiye'de vergi adaleti olmadığını, mevcut vergi sisteminin yatırım ve üretimi olumsuz etkilediğini idida eden Kılıç, "Millî Görüş iktidarında vergi ödeme, bir angarya olmaktan çıkarılacaktır. Vergi oranları düşürülecek ve matrah, reel değerlerin üretimine göre yeniden belirlenecektir. Tahsilat hızlandırılacak, vergisini zamanında ödeyemeyenlere bazı kolaylıklar sağlanacaktır. Çok vergi verenlere ise kamu bankalarından faizsiz krediler ve altyapı hizmetlerinden yaralanmalarında kolaylıklar sağlanacaktır." şeklinde konuştu.
Parti programında belirtilen imkanların devreye sokularak bir yılda milyar dolarlarla ifade edilecek ek kaynaklar sağlanacağını söyleyen SP adayı Kılıç, kamu kaynaklarının verimli kullanılacağını ve her çeşit israfın önleneceğini ifade etti. Şerafettin Kılıç, "Ülkemizin yer altı ve yer üstü zenginliklerinin harekete geçirilmesi sağlanacak, âtıl kaynakları harekete geçirenlere belli süreler için vergi muafiyeti tanınacaktır. Geri kalmış bölgelere yatırım yapanlara faizsiz kredi imkânı sağlanacak, çalıştırdıkları işçilerin sigorta ve vergi masrafları kamu kaynaklarından karşılanacaktır. Yolsuzluklar kesin bir şekilde önlenecek, kamu kurumlarının yönetimi şeffaflaştırılacaktır." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA