21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

SP Genel Başkanı Kamalak: 28 Şubat'ı siviller ayakta alkışladı - 10:46

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Türkiye'nin yeni bir anayasa yaparken bunun sivil olmasından daha çok adil olmasına özen göstermesi gerektiğini söyledi.
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Türkiye'nin yeni bir anayasa yaparken bunun sivil olmasından daha çok adil olmasına özen göstermesi gerektiğini söyledi. Kamalak, "Çünkü bu ülkede darbeyi alkışlayan sivilleri, milletvekilini başörtüsünden dolayı dışarı atan alkışlarla tempo tutan sivilleri ve 28 Şubat'ı ayakta alkışlayan sivilleri gördük." dedi.
    SP Diyarbakır milletvekili adayları ve il yönetimi ile birlikte Malabadi Otel'de basın toplantısı düzenleyen Kamalak, 27 Mayıs'ın darbe tarihi olduğunu hatırlattı. Birilerinin askeri darbeyi alkışlamak için 'laik- cumhuriyetçi' bir yapıyı öne sürdürdüklerini kaydeden Kamalak, "Türkiye'de kamusal alanları ilan eden sivilleri görmediniz mi? Biz sivil değil insan merkez bir anayasa istiyoruz." diye konuştu.
    Genel seçimlerden sonra yapılacak yeni anayasanın insan ve insan hakkı olması gerektiğini belirten Kamalak, sistemin merkezinde insanın olması gerektiğini, zulmün ise devleti yıkacağını savundu. 12 Haziran'da yapılacak seçimin çok önemli olduğunu belirten Kamalak, seçimde milletin parlamentoya vekil göndermekle kalmayacağını ülkenin geleceğini belirleyeceğini vurguladı. Kamalak, "Bu seçimle Türkiye Hristiyan kulübü olduğunu açıklayan AB'nin üyesi mi olacak yoksa İslam aleminin lideri mi olacak, buna karar verilecek." şeklinde konuştu.
    Türkiye'nin çok geniş bir aileye benzettiğini, herkesin aynı şekilde düşünmesini beklemediğini dile getiren SP Genel Başkanı Kamalak, "Aile ortamında bireyler birbirine saygılı olmalıdır. Kavgaya kargaşaya yer vermemelidir. Bazı büyüklerin küçükleri uyarması hakaret olarak anlaşılmamalıdır. Devleti yöneten kişilerin aile büyüklerine benzetilmesi normaldir. Bu ülkeyi yönetmeye talip olarak 'kardeşlerimizi gittiğiniz yol yanlıştır' diyoruz. Bunu biz ayıplamıyoruz, uyarıyoruz." diye konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA