18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Süheyl Batum: CHP iktidarında Cemevleri ibadethane olacak - 13:14

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, iktidarları döneminde cemevlerinin ibadethane olacağını söyledi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, iktidarları döneminde cemevlerinin ibadethane olacağını söyledi. CHP iktidarıyla Diyanet İşleri Başkanlığı'nın tek bir mezhebin hizmetinden çıkarılacağını belirten Batum, Din Kültür ve Ahlak Bilgisi Dersi'nin de zorunlu olmaktan çıkarılarak içeriğinde her mezheple ilgili konuların olacağını kaydetti.
Batum, seçim çalışmalaır kapsamında Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür ve Dayanışma Vakfı'ını ziyaret etti. Burada gençlerle bir araya gelen Batum, onların sorunlarını dinledi. Batum, 13 Haziranda CHP'nin iktidara geleceğini, gençlerle barışmış, onları yönetimin vazgeçilmez bir parçası haline getiren anlayışta olacağını vurguladı.
Kendi kendine çözüm üretemeyen devletin olamayacağını anlatan Batum, Türkiye'de gelinen noktada devletin çözüm isteyen vatandaşı azarlayan, dışlayan bir anlayışta olduğunu ileri sürdü. Sistemin yapılandırdığı bu bozuk düzeni gençlerle birlikte değişeceğini kaydeden Batum, " İnsanın ana sütü gibi helal istekleri var. Bir de avantadan olanlar var. Bu iktidar avantadan olanları yandaşlarına dağıtırken vatandaşın ana sütü gibi helal haklarını vermiyor." dedi.
Bu bağlamda Alevi yurttaşların isteklerinin helal haklar olduğunun altını çizen Batum, CHP iktidarında Cem evlerinin ibadethane olacağı sözünü verdi. CHP iktidarında, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın tek bir mezhebin hizmetinde olmayacağını ifade eden Batum, Din Kültür ve Ahlak Bilgisi Dersi'nin ise zorunlu olmaktan çıkarılarak içeriğinde her mezheple ilgili konuların olacağını dile getirdi. Batum, kendileri adına söz veren, geleceğe güvenle bakan bir gençliğin ise CHP iktidarında mümkün olacağını vurguladı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA