18 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Ulema: Sosyal devlet anlayışını egemen kıldık - 11:58

AK Parti İzmir 2. bölge milletvekili adayı Nesrin Ulema, sosyal devlet anlayışının cumhuriyet tarihinde ilk defa AK Parti iktidarı döneminde yoksul kesimin hizmetine girdiğini söyledi.
AK Parti İzmir 2. bölge milletvekili adayı Nesrin Ulema, sosyal devlet anlayışının cumhuriyet tarihinde ilk defa AK Parti iktidarı döneminde yoksul kesimin hizmetine girdiğini söyledi. Ulema, 2003-2011 döneminde yoksul kesime 552 milyon liralık eğitim desteği verildiğini, 18 yaşına kadar bütün çocukların sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlandırıldığını açıkladı.
Seçim çalışmalarına, Bergama ilçesinde Roman vatandaşların yoğun olduğu Atmaca Mahallesi'nde devam eden Ulema, AK Parti'nin açılım yaparak Romanları hatırlayan ilk siyasi parti olduğunu ifade etti. Roman vatandaşlar için düşünülen TOKİ evleri projesinden sözederek, "Belediyeler yeterli altyapıyı sağlayamadığı için projeyi hayata geçirmekte zorlanıyoruz ama Romanların daha sağlıklı ve güvenli konutlarda yaşayabilmesi için mutlaka yapacağız." dedi. AK Parti'nin Millî Birlik ve Kardeşlik Projesi kapsamında Roman vatandaşların da problemlerini dikkate aldığını, sosyal seviyelerini ve ekonomik durumlarını düzeltmeye çalıştığını anlatan Nesrin Ulema, Türkiye'de ilk defa muhtaç vatandaşlara kömür dağıtımının da hükümetleri döneminde başladığını vurguladı. Ulema, 2003-2011 arasında her ders yılı başında yoksul öğrencilerin eğitim malzemeleri ve kıyafetleri için 973 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı şubesine, toplam 552 milyon liralık destek verildiğini kaydetti. Ulema, "İşte sosyal devlet anlayışı budur. Biz hiçbir zaman halkımızı boş vaatlerle kandırmadık; ne aldatan ne de aldanan olduk. Biz bu yola, halkımıza hizmet anlayışıyla çıktık. Ben de sizlerle Ankara arasında köprü olmak istiyorum. Sıkıntılarınızı Ankara'ya götürmek birinci görevim olacak." şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA