22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası'nın yeni başkanı Sesli milletvekili aday adayı - 12:39

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanlığı'na henüz 17 gün önce seçilen Hazim Sesli, AK Parti'den milletvekili aday adaylığını açıkladı.
Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanlığı'na henüz 17 gün önce seçilen Hazim Sesli, AK Parti'den milletvekili aday adaylığını açıkladı. UTSO toplantı salonu, yaklaşık iki hafta içinde ikinci devir teslim törenine sahne oldu. Sesli, istifa ederek görevini Mustafa Kuvvet'e devretti.
UTSO'da çok hızlı bir değişim sürecinin yaşandığını belirten Kuvvet, "Hazım beyin 17 günlük başkanlığı döneminde önemli kararlar alındı. Yeni yönetim olarak, bunların uygulanması ve yeni projelerin üretilmesi için çalışacağız. Hazim beyin hedeflerine yeni hedeflerimizi de ekleyeceğiz." dedi. Uşak'tan Meclis'e girecek milletvekillerinin üçünün de sanayici olmasını arzu ettiklerini vurgulayan UTSO Başkanı Kuvvet, "Hazim beyin kararının, Uşak için ve kendisi için faydalı olacağına inanıyoruz." şeklinde konuştu. Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve UTSO Başkan Yardımcısı Ali Yıldırım da, "Rabbim, Hazim bey için ne hayırlıysa onu nasip etsin, Bu süreçte kendisine başarılar diliyorum." dedi.
Oda yönetimine başarılar dileyen Sesli ise şunları söyledi: "Uşak, son 20 günde hayatı yoğunlaştırılmış ve hızlı yaşıyor, UTSO, şehrin önde gelen ve en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisidir. 17 günde çok önemli kararlar aldık, hayata geçmesi için meclis başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimizle çalıştık. Yeni yönetimin bu kararları devam ettirmesi, Uşak için bir kazanç olacaktır."
Her zaman için UTSO yönetiminin emrinde olduğunu söyleyen Hazim Sesli, "Uşak çok şeylere lâyık; ilkler şehri. Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk yıllarındaki 12 fabrikadan üçü buradaydı. İlk Osmanlı Bankası'nın ve ilk şeker fabrikasının Uşak'ta kurulması, çok ortaklı şirketlerin burada olması hedefimizi daha da yükseltmiştir. Bunları dikkate aldığımızda Uşak'ın şu anda, hakettiği noktada olmadığına inanıyorum. Uşak'a hizmet etmek için milletvekili aday adayı oldum." diye konuştu.
Şehirdeki birçok sivil toplum kuruluşunda 20 yıldır görev aldığını belirten Sesli, "Birçoğunun hem kuruculuğunu yaptım, hem yönetim kurulunda bulundum, hem de başkanlığını yaptım. UTSO'daki kısa başkanlık dönemimde, Uşak için tarihî kararlar aldık. Bunların takibi için Meclis'e girmek istiyorum. Türkiye'nin geleceği için ekonomi için istikrar çok önemli, bunun için de tek başına bir hükümetin iktidara gelmesi gerekiyor." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA