23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Yeni İçişleri Bakanı Güneş, seçim güvenliği için destek istedi - 17:05

İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın yerine atanan Osman Güneş, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerin güvenliği için destek istedi.
İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın yerine atanan Osman Güneş, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerin güvenliği için destek istedi. Eski Bakan Beşir Atalay ise İstatistik Kurumu'nun yaptığı araştırmaya göre vatandaşların en fazla memnun oldukları alanın asayiş olduğunu ifade etti.
Atalay, İçişleri Bakanlığı'nda düzenlenen bir törenle görevini yeni Bakan Osman Güneş'e devretti. Törene Sahil Güvenlik Komutanı, Jandarma Genel Komutanı, Emniyet Genel Müdürü ile Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı ile çalışanlar katıldı. 3,5 yıldır Atalay ile birlikte çalıştıklarını dile getiren Güneş, bunun bir nevi değişim olduğunu söyledi. Onurlu, şerefle, memnuniyetle hizmet ettiklerini anlatan Güneş, Anayasa'nın 114. maddesi gereği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın takdirleriyle bu göreve geldiğini belirtti.
    Görevin önem ve sorumluluğunun bilincinde olduğunu vurgulayan Güneş, genel seçimlerin güvenliği konusunda desteğe ihtiyacı olduğunu ifade ederek medyadan da destek talebinde bulundu. Güneş, Atalay'a siyasi hayatında başarılar diledi.
    Eski İçişleri Bakanı Beşir Atalay ise bakanlığın 24 saat çalıştığını ve çok istisnai bir yeri olduğunu vurguladı. Kendisine duyulan güvene ve emanete layık olmaya çalıştığını dile getiren Atalay, insanların çalıştığı yerlerde kalıcı işler yapmak istediğini belirterek kendisinin de bunu yapmaya çalıştığını ifade etti. Çok iyi bir ekip, dost ve aile olduklarının altını çizen Atalay, insan odaklı bir bakanlık oluşturmaya çalıştıklarını söyledi. Jandarma ve polisin çok değiştiğini savunan Atalay, son iki yılda vatandaşların hizmet alanlarında en memnun olduğu alanın asayiş olduğunu kaydetti. Görevini alnı açık ve onurlu tamamladığını vurgulayan Atalay, İstatistik Kurumunun yaptığı araştırmaya göre 2010 yılında da hizmet bakımından vatandaşların asayişten memnun olduklarını açıkladı.
    Bakanlık bünyesinde 500 bin kadronun bulunduğunu belirterek helallik isteyen Atalay, basının gösterdiği ilgiden dolayı da teşekkür ederek helallik istedi. Konuşmaların ardından İçişleri Bakanı Osman Güneş, Atalay'a çiçek ve plaket takdim etti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA