23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

4. Uluslararası Görme Engelliler Dünya Oyunları, Antalya'da yapılacak - 23:07

4. Uluslararası Görme Engelliler Dünya Oyunları, 1-10 Nisan tarihleri arasında Antalya'da yapılacak.
4. Uluslararası Görme Engelliler Dünya Oyunları, 1-10 Nisan tarihleri arasında Antalya'da yapılacak. Oyunların tanıtım toplantısı İstanbul Conrad Otel'de yapıldı. Toplantıya Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Nuri Demirci, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar ve Türkiye Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Mesut Dedeoğlu'nun yanı sıra görme engelli sporcular katıldı.
Antalya'da yapılacak oyunlar hakkında bilgi veren Federasyon Başkanı Dedeoğlu, "Bu bizim 5. uluslararası organizasyonumuz. En büyüğü olacak. Federasyon başkanları hem sporun, hem de turizmin elçileridir. 13 ülke arasından seçilerek bu organizasyonu Türkiye'ye kazandırdık. 3 Nisan'da muhteşem bir açılış yapacağız. Erzurum'daki organizasyonun üç katı büyüklüğünde olacak.'' diye konuştu.
Dedeoğlu, engelli sporunun dünyada 80 yıllık bir geçmişinin bulunduğunu ve ifade ederek, "Biz bu açığı kısa sürede kapattık. Dünyada 18 branşta bu spor yapılıyor. Biz ise sadece 8 tanesini yapabiliyoruz" dedi.
Öte yandan Antalya'da yapılacak organizasyona 64 ülkeden 2 bin 500 kişinin katılması bekleniyor. Türkie, Judo, goalball, atletizm, yüzme, B1 Futsal (Hiç görmeyenler), B2-B3 Futsal (Çok az görenler), powerlifting (Ağırlık kaldırma) ve satranç dallarında mücadele ederek madalya kazanmaya çalışacak.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA