21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Adnan Polat gereğini yapar - 17:14

Galatasaray'ın eski 2. Başkanı Ergun Gürsoy, Ünal Aysal'ın olasılı bir seçimde aday olup, seçilmesi durumunda kulübe çağ atlatacağını iddia etti.


Galatasaray'ın eski 2. Başkanı Ergun Gürsoy, Ünal Aysal'ın olasılı bir seçimde aday olup, seçilmesi durumunda kulübe çağ atlatacağını iddia etti. Gürsoy, Galatasaray'da Başkan Adnan Polat ve yönetiminin, içinde bulunulan tablo itibariyle süreci tamamladığını belirtti.

''Ünal Aysal başkan adayı olursa çok sevinirim.'' diyen Ergün Gürsoy, Radyospor'a yaptığı açıklamada, "Ünal Aysal, başkan adayı olursa sevinirim. Yakından tanıdığım bir insan, kalitesi kapasitesi, iş adamlığı buna müsait. Oluşturacağı yönetim de kendi gibi kuvvetli olacaktır. Galatasaray'ın çağ atlamasına vesile olabilir." ifadelerini kullandı. Galatasaray'da Başkan Adnan Polat ve yönetiminin, içinde bulunulan tablo itibariyle süreci tamamladığını belirten, Ergun Gürsoy, "İbra etmemeyi, etik bulmuyorum. Doğru değil. Ben ibra edeceğim; ama yönetimin içten yıkılmış olması, 6 tane arkadaşın birbiriyle konuşmuyor olması ya da bazılarının istifa etmiş olması bu sürecin bitmiş olduğunu gösteriyor. Sanırım başkan gereğini yapacaktır." şeklinde konuştu.

HAGİ, BAŞARILI DEĞİL; TAKIMIN 1,5 SENESİNE MÂL OLDU

Hagi'nin başarısız bir teknik direktör olduğuna işaret eden Gürsoy, ilk gelişinde de Ümit Karan'ı kadro dışı bıraktığında olumsuzluk yaşandığını belirterek, şunları söyledi: "Hagi, son basın toplantısında söylediklerini ilk defa söylemiyor; bizim dönemimizde de söylemişti. Ümit Karan'ı kadro dışı bırakmıştı, taraftar aleyhte tezahürat yapınca bunu bizden bildi. Biz mukavelesinin gününü bekledik. Bekleyip, sezon sonunda el sıkışmaktan başka çare yok. Birinci gelişinde faydalı olmadı. İkinci gelişinde de, apar topar getirildi, Galatasaray'ın bir buçuk senesine mâl oldu. Futbolculuk döneminde yaptıkları inkâr edilemez. Galatasaray'ı 5 sene başarıdan başarıya koşturdu; ama teknik direktörlükte başarılı olamadı."

YÖNETİCİ OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM; AMA DENEYİMLERİMİ AKTARIRIM

Eski 2. Başkan Gürsoy, "Ben bundan sonra yönetici olmayı düşünmüyorum. Maçlara gidiyorum. Ban müracaat ederlerse, birikiminden istifa edilmesini sağlarım." dedi.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA