24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Antalya'da stadyum yapılmasına Kent Konseyi'nden destek geldi - 16:39

Antalya'da yapılacağı söylenen stadyum konusuna bir destekte Kent Konseyi'nden geldi.
Antalya'da yapılacağı söylenen stadyum konusuna bir destekte Kent Konseyi'nden geldi. Antalya Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubu Başkanı Recep Şengün, stadyumun her ne koşulda olursa olsun yapılmasının Antalya için önemli olduğunu vurguladı.
Kent Konseyi Spor ve Çalışma Grubu 100. Yıl spor alanı ve stadyum konusuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Kent Konseyi, toplantısında şehirde yapılması gereken stadyumun bir an önce tamamlanması için çağrıda bulundu. . Konsey adına açıklama yapan Gençlik ve Spor Çalışma Grubu Başkanı Recep Şengün, şehri Süper Lig'de temsil eden bir takımın olmasına rağmen stadyumun olmamasını eleştirerek, "Eski stadyumun inşaat ömrünün tamamlanması nedeniyle terk edilmesi, bugüne kadar da yeni stadyumun yapılmaması kentin alt yapısının önemli bir eksikliğidir." dedi.
MP Antalyaspor'un maçları Mardan Stadı'nda oynamak zorunda kaldığı için taraftarın çok fazla desteğini alamadığını belirten Şengün, "Yeni stadın yeri için Dokuma, Baraj Mahallesi ve Karayolları'nın bulunduğu üç alandan birini öneriyoruz. Stadın bu alanlardan birisine yapıldığı takdirde kent yoğunluğunu artırmayacaktır. Ayrıca ulaşım sorunu da olmayacaktır." diye konuştu.
Antalya'ya sıfırdan yapılacak bir stadın yanı sıra Kepez Spor Tesisleri'nin içerisindeki futbol sahasının etrafının tribünlerle çevrilerek stadyum haline getirilmesi gerektiğini de belirten Başkan Şengün, "Çocukların da rahatlıkla gidebileceği bir bölgeye stadyum yapılmalıdır. Kentimize tek stadyum yapılacak diye de bir şey yok. Mevcut yerler düzenlenerek Antalya'ya 2 stadyum da yapılabilir." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA