22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Avrupa Erkekler Boks Şampiyonası'na Ankara ev sahipliği yapacak - 12:44

Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, 16-26 Haziran tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Büyük Erkekler Boks Şampiyonası'na Ankara'nın ev sahipliği yapacağını açıkladı.
Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, 16-26 Haziran tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Büyük Erkekler Boks Şampiyonası'na Ankara'nın ev sahipliği yapacağını açıkladı.
Basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen Eyüp Gözgeç yaptığı açıklamada, ocak ayında yapılan toplantıda şampiyonaya Bulgaristan'ın ev sahipliği yapacağının belirlendiğini, ancak Bulgaristan Boks Federasyonu'nun etik olmayan davranış ve fiilleri nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilmesinin ve üyeliğinin askıya alınmasının söz konusu olduğunu söyledi. Avrupa Boks Konfederasyonu'nun Bulgaristan ile herhangi bir belge imzalamadığını ve garanti sunmadığını dile getiren Gözgeç, "Haziran ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası'nın zamanı yaklaşmaktadır. Bu sebeplerden dolayı EUBC (Avrupa Boks Konfederasyonu)İcra Kurulu Üyeleri yeni bir oylama yaparak Avrupa Büyük Erkekler Boks Şampiyonası'na ev sahipliği yapma hakkını Türkiye'ye verdi. 16-26 Haziran tarihlerinde Ankara şampiyonaya ev sahipliği yapacak. Ayrıca Ankara'da düzenlenecek organizasyona Ankara Büyükşehir Belediyesi büyük maddi destek sağlayacaktır." dedi.
Gözgeç, dünya çapında büyük organizasyonlar imza atan Türkiye Boks Federasyonu'nun samimi ve kararlı şekilde çalışacağını, AIBA (Ululslararası Boks Birliği) ve EUBC ile ilişkilerin samimi ve sıcak bir şekilde devam edeceğini sözlerine ekledi.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA