24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bağlar'dan bir şampiyon daha - 10:30

Diyarbakır Bağlar ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü'nün destek ve teşviğiyle sporla buluşan çocuklar yeni başarılara imza atıyor.
Diyarbakır Bağlar ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü'nün destek ve teşviğiyle sporla buluşan çocuklar yeni başarılara imza atıyor.
İlçede geleneksel hale getirilen 'Bağlar Olimpiyatları'na her yıl 3 binden fazla öğrenci spor dallarıyla tanıştırıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sevgili ve eğitimcilerin gayretiyle müsabakalara katılan öğrenciler, büyük başarı elde ediyor. Geçen hafta Diyarbakır Gençler ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan voleybol müsabakalarında Bağlar 700. Yıl İlköğretim Okulu yıldız erkeklerde il birincisi oldu. Okulun takımı Malatya'da Diyarbakır'ı temsil eden tek takım olmayı başardı. Yıldız erkeklerden sonra minik kızlar da Diyarbakır'ı birinci olarak iki alanda Bağlar'a şampiyonluk kazandırdılar. 700. Yıl İlköğretim Okulu takımı 10 Mart 2011'de Adıyaman'da yapılacak grup müsabakalarına Diyarbakır adına katılacak.
Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sevgili, amaçlarının gençlere sporu sevdirmek olduğunu söyledi. Spor sayesinde çocukları sokaktaki türlü tehlikelerden koruduklarını anlatan Sevgili, özellikle müsabakalarda Diyarbakır'ın gururu olduklarını kaydetti. Sevgili, başarılarıyla Diyarbakır'ı temsil eden öğrencileri kutladı.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA