19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bakan Günay'dan Göztepe'ye jest - 12:52

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, şampiyon olarak İzmir'i sevince boğan ve Bank Asya 1. Lig'e yükselen Göztepe'nin, 14 Haziran 2011'de yapılacak kuruluş yıldönümü törenlerine destek olacağını söyledi.
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, şampiyon olarak İzmir'i sevince boğan ve Bank Asya 1. Lig'e yükselen Göztepe'nin, 14 Haziran 2011'de yapılacak kuruluş yıldönümü törenlerine destek olacağını söyledi. Günay, "Göztepe'nin karnaval havasında geçecek şampiyonluk kutlamalarında, bakanlığımıza ait senfoni orkestrası ve Türk halk müziği korolarını kullanabilirsiniz." dedi.
Göztepe Spor Kulübü'nü ziyaret eden Bakan Günay, Başkan İmam Altınbaş, Başkan Vekili Serdar Adalı ve Futbol Direktörü Ali Gültiken'le eski bakanlardan Işın Çelebi tarafından karşılandı. Günay'a burada Göztepe taraftar kartı ve üzerinde, "Ertuğrul Günay 35" yazılı Sarı-Kırmızı forma armağan edildi. Kulüp özel defterini de imzalayan Günay, Göztepe Spor Kulübü Müzesi'ni gezdi, kulübün tarihi hakkında Altınbaş'tan bilgi aldı. Kültür ve Turizm Bakanı, "Göztepe Kulübü'nün seyirci kitlesi muhteşem. Türkiye'nin ender taraftarlarına sahip. 14 Haziran tarihinde taraftar, meşalelerle İzmir'i renklendirmek istiyor. Biz de elimizden geldiğince bu karnaval havasına destek olacağız. İzmir'in en önemli kulüplerinden Göztepe'yi Süper Lig'de görmek istiyoruz." şeklinde konuştu.
Çelebi'nin, Barcelona Spor Kulübü'nün "çocuk taraftar" projesinin Göztepe'de de uygulanması isteğine ise Bakan Ektuğrul Günay, "Bu projeyi seçimden sonra yapalım. Göztepe, her siyasi görüşün içinde bulunduğu bir kulüp, yanlış anlaşılabilir ama proje çok güzel." diye cevap verdi.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA