21 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bakan Özak: Gençliğe ve spora yatırım, demokrasiye en büyük katkı yapmaktır - 10:49

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak, Türkiye'de spor yatırımlarının büyük bir artış gösterdiğine dikkat çekerek, "Gençliğe ve spora yatırım, demokrasiye en büyük katkı yapmak demektir.
Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak, Türkiye'de spor yatırımlarının büyük bir artış gösterdiğine dikkat çekerek, "Gençliğe ve spora yatırım, demokrasiye en büyük katkı yapmak demektir." dedi.
    Bakan Özak, 81 ilin Gençlik ve Spor İl Müdürleri'nin katıldığı yemekte yaptığı konuşmada, Atatürk'ün Trabzon'a 3'üncü gelişinde Trabzon Lisesi'nin şeref defterine, "Bedeni idman ile fikri idman muvaza olmalıdır." yazdığını hatırlatarak şunları söyledi:
    "Biz bu ilke doğrultusunda çaba sarfediyoruz. Çocuklarımızın, gençlerimizin eğitim ile sporu birlikte yapmalarını, başarmalarını istiyoruz. Biliyoruz ki, gençliğe ve spora yapılan yatırım, demokrasiye de en büyük katkı yapmak demektir."
    Türkiye'nin tesisleşmede çok büyük hamleler yaptığını, buna bağlı olarak da uluslar arası düzeyde büyük organizasyonları alarak başarıyla tamamladığını vurgulan Özak, "Bu tesisler Türk Milleti'nin başarısıdır. Artık tesisleri çak çabuk ve en iyi şekilde yapıyoruz. Geçmişte 'Türkiye bunu yapabilir mi?' diye soranlar, artık şüphe etmiyor, korkmuyor. Bunun için büyük organizasyonları bize veriyorlar. Bu nedenle 2020 olimpiyatlarını da bize verecekler diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.
    Bakan Özak, Spora Devlet Bakanlığı şekliyle yapılan hizmetin, seçimlerden sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı adı altında daha hızlı ve verimli bir şekilde sürdürüleceğini dile getirdi.
    Türkiye'nin olimpiyat statüsünde ilk organizasyonunu 23-30 Temmuz 2011 tarihleri arasında Trabzon'da gerçekleştireceğini hatırlatan Özak, "Bu sadece bir spor organizasyonu değildir. Trabzon'u her haliyle yeniden dizayn ediyoruz. Buraya gelecek olanlar dönerlerken, 'Türkiye'yi AB'ye almıyorlar. Ama bundan Türkiye kaybetmiyor. Almayanlar kaybediyor' diyecekler." şeklinde konuştu.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA