26 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Linyit rakiplerinin de gururu oluyor - 18:26

TFF 2. Lig'den Bank Asya 1. Lige terfi eden, Linyitspor, son haftalardaki tırmanışıyla dikkat çekiyor.
TFF 2. Lig'den Bank Asya 1. Lige terfi eden, Linyitspor, son haftalardaki tırmanışıyla dikkat çekiyor. Futbol yorumcularının tahminlerinin aksine, düşük bütçesi ile, sınırlı imkanlarıyla, inanılmazı başaran Linyitspor, Bank Asyada dikkatle izleniyor.
Kartalspor Teknik Direktörü Engin Korukır'ın açıkladığı görüşleriyle, rakiplerinin de takdirini kazandığı görülen Linyitspor, sporda yeni bir gündem oluşturuyor.
Kocakır, dün yaptığı açıklamalarda Tavşanlı Linyitspor'un Bank Asya 1. Lig'deki başarısına değinerek; "Tavşanlı Linyitspor hakikaten tez konusu yapılacak bir takım haline geldi. Geçen sezon ben Sakaryaspor'u çalıştırırken, Tavşanlı bizim gruptaydı. Enteresandır, biz Tavşanlı'yla 3 maç yapmıştık. 2'sini kazanıp, 1'inde berabere kalmıştık ve o Tavşanlı bizim gruptan çıktı. Ben bir teknik adam olarak Kütahya'nın bir ilçe takımının zirvede olmasından gurur duyuyorum. Bence bu Türk futbolu adına övünç duyulacak bir konu. Çünkü bu durum Türkiye'nin her yerinde futbol olduğunu gösterir. Tesadüf değil." ifadelerini kullandı.
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Kütahya İl Temsilcisi Alibey Aydın, spor basınında ve spor yorumlarında, gündeme giren Linyitsporun, başarısının tesadüf olmadığını, bu konuda Kocakır'ın yaptığı açıklamanın da anlamlı olduğunu söyledi.
Aydın, grubun en düşük bütçeli takımlarından olan, henüz kendi sahasında maç yapamayan Linyitsporun başarısının takım ruhu ile kaydedildiğini bildirdi.
Aydın; "TKİ Linyitspor kimsenin yapamaz dedi oyunu ortaya koydu hemde centilmence. Takım içerisinde ne kadar amatörlük varsa bir o kadar da takımdaşlık ve arkadaşlık ruhu var." dedi.

"TAKIMIN EN BÜYÜK ŞANSI MUSTAFA REŞİT AKÇAY"
TSYD İl Temsilcisi Alibey Aydın, TKİ Tavşanlı Linyitspor'un kaydettiği başarıda , Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay'ın uslubunun ve felsefesinin de büyük rolü olduğuna değindi.
Aydın; "Bu başarıda en büyük pay takımın patronu Mustafa Reşit Akçay'a ait. Ben bu takımı amatör lig mücadelelerinden beri takip ediyorum. Bu mütevazi takımın başarısının sırrı amatör ruhta gizli. Bu ruh devam ederse takımın Spor Toto Süper Lig'e yükselmesi halinde orada da başarılı olacağına inanıyorum." şeklinde konuştu.

"LİNYİTSPOR TEZ KONUSU OLMALI"
Kocakır'ın, Linyitsporla ilgili tez konusu olması gerektiği yolundaki açıklamalarını da değerlendiren Aydın," Türkiye'de son yıllarda, yabancı transferle çok büyük bütçeler ayrıldı. Bütçesi zayıf olan takımlara karşı, başarının gelmeyeceği ile ile ilgili önyargılar oluştu. Ama, Linyitspor bu önyargıları kıran bir çizgi izledi. Bu yönüyle, "Futbolun kitabı yeniden yazılıyor" denildi. Tabii ki bu özellikle Anadolu futbolu açısından değerlendiriliyor." dedi.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA