17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Barcelona - Manchester United finali en değerli seçildi - 14:44

Avrupa futbol devlerinin Wembley Stadyumu'nda oynayacağı Şampiyonlar Ligi finali, bugüne dek oynanan en değerli final olarak gösterildi.
Avrupa futbol devlerinin Wembley Stadyumu'nda oynayacağı Şampiyonlar Ligi finali, bugüne dek oynanan en değerli final olarak gösterildi. İngiltere şampiyonu Manchester United ve İspanya La Liga şampiyonu Barcelona, 200 milyon euro'luk tarihi bir ödülü paylaşmak için savaşacak.
Dünyanın en çok taraftara sahip takımlarından ikisinin karşılaşması, Şampiyonlar Ligi finalinin ekonomik değerinin 369 milyon EUR
ile rekor bir seviyeye taşıyacak.
MasterCard tarafından yaptırılan son araştırmaya göre, bu yılın UEFA Şampiyonlar Ligi Finali 126 milyon EUR'luk rekor bir kazanç sağlayacak. Resmî ödül miktarına ek olarak, takımın değerinde yaşanacak artış, televizyon ve medya yayın hakları, artan marka değeri, kazanan takımın devasa bir gelire kavuşmasını sağlarken, kaybeden taraf da hiç de azımsanmayacak biçimde yaklaşık 73 milyon EUR'luk bir gelir elde edecek.
MasterCard'ın "Spor Ticareti'nin Kalbi" raporuna göre, Avrupa'nın en büyük kulüplerarası finalinin değeri yaklaşık 369 milyon EUR. Bu rakam, geçen yılın finaline göre 17,5 milyon EUR'luk bir artış anlamına geliyor. Bu artışın muhtemel sebebi, bu yıl UEFA Şampiyonlar Ligi finaline, dünyanın en değerli iki futbol markasının kalması.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA