27 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Başkan Altepe: Bursa, gelecekte spor şehri olacak - 17:31

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Gelecekte Bursa, spor kenti olarak anılacak.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Gelecekte Bursa, spor kenti olarak anılacak. Bunu yapabilmek için amatör spor kulüplerine destek olmak şart. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman amatör spor kulüplerine yardım elini uzatıyoruz." dedi.
    Bursa'nın köklü spor kulüplerinden biri olan Elmasbahçeler Spor Kulübü ve yeni kurulmasına karşın elde ettiği önemli başarılarla adından sıkça söz ettiren Milletspor kulübünü ziyaret eden Başkan Altepe, spor yatırımlarını anlattı.
    Elmasbahçeler Spor Kulübü ziyaretinde yaptığı konuşmada Bursa´nın köklü amatör spor kulüpleri olduğuna dikkat çeken Altepe, "Bursa´nın göz bebeği amatör spor kulüplerinin ihtiyaçlarını gidererek, geleceğimiz olan gençlerin sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini hedefliyoruz." diye konuştu.
    Geçtiğimiz günlerde ihalesi gerçekleştirilen yeni yapılacak stadın Avrupa´da marka olacağını vurgulayan Altepe, artık değişen dünya düzeninde şehirlerin tanıtımının en kolay sporla gerçekleştiğini söyledi.
    Altepe, "Geçtiğimiz yıl Bursaspor´umuzun şampiyon olmasıyla beraber Avrupa´nın en önemli kulüpleri bu şehirde ağırlandı. Böylece dünyanın her yerinden birçok insan bu şehri tanıma fırsatı elde etti. Yeni yapacağımız stad ile beraber şehrimizin değeri ikiye katlanacak. Ve bu stadımız Avrupa´nın markası olacak. El birliği ile bunu gerçekleştireceğiz." dedi.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA