22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

BJK yeni hoca için rotayı Almanlara çevirdi

Beşiktaş, yeni teknik direktörünü belirlemek için kolları sıvadı.


Samet Aybaba’yla yollarını ayıran Beşiktaş, yeni teknik direktörünü belirlemek için kolları sıvadı. Siyah-Beyazlıların, önümüzdeki sezonlarda Alman modeline geçmesi bekleniyor. Kamuoyunda birçok isim gündeme gelse de Kara Kartal için en güçlü adaylar Thomas Schaaf ve Matthias Sammer.

Beşiktaş'ta Samet Aybaba dönemi sona erdi, camiadaki herkes şimdilerde yeni teknik direktörün kim olacağını merak ediyor. Aybaba'yla sözleşmelerinin sürdüğünü hatırlatan Başkan Fikret Orman, hiçbir hocayla temasa geçmediklerini söylese de medyaya her gün yeni bir isim yansıyor. Kuvvetle muhtemel Alman sistemini benimseyecek olan Siyah-Beyazlıların rotası ise Bundesliga patentli Matthias Sammer ve Thomas Schaaf.

Kara Kartal’da Zafer Önder Özen’in Futbol direktörlüğüne getirilmesinden sonra antrenör konusundaki girişimler sıklaştı. Yönetimden, “Anlaşma ve teklif yok.” açıklamasının yapıldığı dönemde akıllara ilk planda Bayern Münih’in taktisyeni Jupp Heynckes geldi. Yerini İspanyol Pep Guardiola’ya bırakacağı aylar öncesinden duyurulan Heynckes’in adı kısa sürede yalanlandı. Heynckes’in maliyetinin yüksekliğine dikkati çeken Orman, deneyimli antrenörün takım çalıştırmayı düşünmediğini vurguladı. Sahadaki yeni patronu tarif ederken, 'Genç, disiplinli ve bilimden yararlanan.” diyen Orman'ı, çarşamba günü 3 yıllık sözleşme imzalayan Önder Özen de doğruladı. Özen’in, 'Uluslararası arenada tanınmış, 56-57 yaşlarında, olgunlaşmış biri. En azından bunlara ulaşabilme potansiyeli taşımalı.” beyanatı, gözleri bu profile uyanlara çevirdi. Bu noktada Bundesliga devi Bayern Münih’in sportif direktörü Sammer’le ilgili iddialar güçlendi. Orman’ın listesinde ilk sırada yer alan Sammer’in 1967 doğumlu oluşu, Özen’in açıklamalarıyla çok da örtüşmedi. Gelinen süreçte rakamların ışık tuttuğu birçok aday arasında ibre Schaaf’a döndü. Henüz 11’inde girdiği Werder Bremen’le yakın bir süreçte yollarını ayıran Schaaf’a öneride bulunulduğu ileri sürüldü. 30 Nisan 1961’de Mannheim’da dünyaya gelen başarılı teknik adamın Türkiye’ye sıcak baktığı öğrenildi. Futbol Komitesi üyelerinden Deniz Atalay ise üstü kapalı konuştu: 'Samet Aybaba ile pazartesi bir araya geleceğiz. Hâlâ mukavelemiz var. Kendisiyle görüşüp daha sonra harekete geçeceğiz.'

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA