21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bursa'da Arabayatağı Spor Tesisleri'nin temeli atıldı - 18:45

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Arabayatağı Spor Tesisleri'nin temeli atıldı.
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Arabayatağı Spor Tesisleri'nin temeli atıldı. Bursa Milletvekili Ali Kul ve Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin'in yanı sıra çok sayıda davetlinin katıldığı törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sporda da marka kent hedefi doğrultusunda çalışmalarının devam edeceğini kaydetti.
    Büyükşehir Belediyesi'nde göreve geldikleri ilk günden beri Yıldırım'a büyük önem verdiklerini ve Yıldırım Belediyesi ile koordineli çalışarak bölgedeki sorunları bir bir çözmeye başladıklarını dile getiren Başkan Altepe, Yıldırım'ı da çağdaş kent Bursa'ya yakışır hale getirmekte kararlı olduklarını söyledi.
    Spor tesislerinin yeni nesillerin sağlıklı ve donanımlı bireyler olması için büyük önem taşıdığı dile getiren Başkan Altepe, "Bu hedef doğrultusunda eğitim kurumlarımıza spor salonları kazandırıyoruz. Mahalle halkının yürüme mesafede kullanabileceği yüzme havuzları ve spor alanları oluşturuyoruz. İstiyoruz ki 7'den 70'e tüm halkımız spor yapsın. Temelini attığımız Arabayağı Spor Tesisleri de bölge gençlerinin sağlıklı ortamlarda spor yapmasına olanak sağlayacak." dedi.
    Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ise ilçede hızlı değişimin sürdüğünü vurguladı. Büyükşehir Belediyesi ve merkezi hükümetin destekleriyle her geçen gün ilçeye yeni hizmetler kazandırıldığını hatırlatan Keskin, yoğun uğraşlar sonucunda Devlet Malzeme Ofisi altındaki bir alana Anadolu Lisesi yapılacağını hatırlattı.
    Türkiye'nin hızlı bir değişim ve gelişim sürecinden geçtiğini hatırlatan Milletvekili Ali Kul ise vatandaşlara seslenerek, "Elinizi vicdanınıza koyun. Belediye başkanları, milletvekilleri, bakanlar ve başbakan olarak bugüne kadar ne söz verdiysek bir bir yerine getiriyoruz. Amatör spor kulüplerine, eğitim kurumlarına kazandırılan tesisleri hepimiz görüyoruz. Bu hizmetlere katkı sağlayan Büyükşehir ve Yıldırım Belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.
    Arabayatağı Spor Kulübü Başkanı Mehmet Güleç ise geçmiş yıllarda sorunlarını anlatabilmek için belediye başkanlarının makam odasının kapısında saatlerce sıra beklediklerini hatırlatarak, "Belediye başkanımız sorunlarımızı dinlemek için ayağımıza kadar geliyor. Sadece dinlemekle yetinmeyip, taleplerimizin kısa zamanda hayata geçtiğini görüyoruz." diye konuştu.
    Konuşmaların ardından U16 kategorisinde Bursa şampiyonu olan Arabayatağı Spor Kulübü oyuncuları, Başkan Altepe'ye imzalı futbol topu hediye etti. Başkan Altepe ve protokol üyeleri daha sonra butona basarak Arabayatağı Spor Tesisleri'nin temelini attı.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA