20 Nisan 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bursaspor'un efsane kaptanı Sedat 3'ten üçüncülük yorumu (ÖZEL) - 08:59

Bursaspor'un efsane kaptanı Sedat 3 lakaplı Sedat Özden, yeşil-beyazlı takımın bu sezon elde ettiği lig üçüncülüğünün çok büyük bir başarı olduğunu söyledi.
Bursaspor'un efsane kaptanı Sedat 3 lakaplı Sedat Özden, yeşil-beyazlı takımın bu sezon elde ettiği lig üçüncülüğünün çok büyük bir başarı olduğunu söyledi.
    Yeşil - beyazlılarda en çok maça çıkan (355) isim olan ve ay - yıldızlı formayı en fazla giyen (34) futbolcu unvanını hâlâ elinde bulunduran Sedat Özden, CİHAN muhabirinin sorularını yanıtladı.
    Bursaspor'un elde ettiği şampiyonluk gibi bu sezonu üçüncü bitirmesinin de rastlantı olmadığını dile getiren efsane futbolcu, "Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam zaten kalıcı başarılar için burada olduğunu ifade etmiştir. Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı ve diğer yöneticilerde bu strateji doğrultusunda yapılanmaya gitti. Bu birlikteliği iyi sağlayan Ertuğrul Sağlam'ın oyuncuları devamlı hazır halde tutabilmesi çok önemliydi. Yaşanan olumsuzluklara, son dönemdeki haksız ve abartılı cezalara, Bursaspor kulübünün üzerinde oynanan oyunlara rağmen alınan üçüncülük son derece önemlidir. Üçüncülüğün şampiyonluk kadar önemli olması da bu yüzdendir." dedi.
    Bursaspor'un ligi üçüncü bitirememesi halinde çok eleştirileceğine işaret eden Sedat Özden, yeşil - beyazlıların her yıl bu başarıyı göstermesi gerektiğini dile getirdi.

    GİDENLERİN OLMASI NORMAL
    Ertuğrul Sağlam'ın, şampiyon kadrodan bazı oyuncularla yolları ayırmasını da değerlendiren Sedat Üç, şunları kaydetti:
    "Kulüp yapılanmasında teknik heyet kadroyu yenileyebilir, gidenler olacaktır. Futbolda hissi duygulara yer olmaması lazım. Onlar görevini yaptı, en iyi verimlerini verdiler. Artık Bursaspor kadrosunda görülmeseler bile hiç unutulmayacaklardır. Avrupa kupalarında mücadele edecek olan teknik kadronun başka oyuncuları düşünmesi normal. Gidenin yerine alınacak olanlar da önemli, onlar teknik kadronun işi. Biz hepsine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz."

    ÇAPULCULARI TARAFTARDAN AYIRMAK LAZIM
    Efsane oyuncu, Bursaspor'a verilen ağır ceza konusunu da değerlendirirken, çapulcularla taraftarların mutlaka ayrılması gerektiğini söyledi.
    Bursaspor taraftarının geçen yıl gösterdiği centilmenliğe de vurgu yapan Sedat Özden, sapla samanın ayrılması gerektiğini de belirterek, şu ifadeleri kullandı:
    "Bursaspor taraftarını eleştirmek mümkün değil. Sapla samanı ayırmak lazım. Geçen sene şampiyon olan Bursaspor'un taraftarı da fair play şampiyonu oldu. Bir pet şişenin bile atılmadığı, mağlubiyetlerden sonra bile takımını alkışlayan bir taraftar topluluğundan, bu olay çıkartan çapulcuları ayırt etmek gerekiyor. Şiddet yapan insanların taraftarlar arasından uzaklaştırılması kulüplerin, federasyonun ve hepimizin görevidir. Çürük elmalar ayıklanmalıdır ama Bursaspor taraftarlarının muhteşem görüntüsüne mani olmak isteyen bu insanlara izin verilmemelidir."
    Yeşil - beyazlı takımın geçen sene Şampiyonlar Ligi'nde kötü oynamadığını ancak tecrübe eksikliği sebebiyle olumsuz sonuçlar aldığını dile getiren Sedat Özden, bu sene aynı sıkıntıyı yaşamayacaklarını vurguladı.

    AVRUPA'DA DENEYİM KAZANDIK
    Özden, "Oynadığımız takımlar Manchester United, Valencia, Glasgow Rangers. Biz Rangers'i burada da orada da yenebilirdik. Burada 1 - 1 berabere kaldık, orada talihsiz bir golle yenildik. Burada yenip orada berabere kalsak belki de grup ikincisi olarak katılma hakkı kazanacaktık. Çok deneyimsizdik ve çok güçlü ekiplerle oynadık. Hangi Türk kulübü onlarla oynasa başarılı olabilirdi ki. Bizim etkili, net faydalı oyuncuları getirmemiz gerekiyor." diye konuştu.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA