18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Cavcav'ın transfer fiyatı - 18:10

Cavcav, Mustafa Pektemek ve Orhan Şam'ın transferi için toplam 9 milyon euro istediklerini söyledi.


Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, isimleri 4 büyük takımla anılan Mustafa Pektemek ve Orhan Şam"ın transferi için toplam 9 milyon euro istediklerini söyledi.

Pektemek ve Şam"ı, Trabzonspor, Fenerbahçe, Beşiktaş ve menajer aracılığıyla Galatasaray"ın istediğini, ancak kendilerinin hiçbir futbolcuyu bırakmak istemediğini belirten İlhan Cavcav, şöyle devam etti: "Biz bu futbolcuları bırakmak istemiyoruz. Selçuk için Galatasaray"ın verdiği para ortada. Bu takımların verdiği paraları nasıl verebiliriz? Bu futbolcuları o paralara nasıl oynatabiliriz? Mustafa Pektemek, yıllık 500 bin lira alıyor. 2 yıllık daha sözleşmesi var. "Yüzde 100 zam yapalım" desek...

Orhan, 750 bin liraya oynuyor, ona da yüzde 100 zam yapsak... 1 milyon ona, 1 milyon ona versek; alt yapıdan gelen Soner, Mahmut gibi arkadaşlarla aralarında nasıl denge kuracağız? O zaman bu futbolcuları nasıl oynatacağız." Bu şartlar altında Mustafa Pektemek ve Orhan Şam"ı vermek zorunda kalabileceklerini dile getiren İlhan Cavcav, toplam 9 milyon euroya bu 2 futbolcunun transferine "evet" diyebileceklerini ifade etti.

GİRAY BULAK: "KULÜBÜN MENFAATLERİ ÖNEMLİ"

Gençlerbirliği ile 1 yıllık sözleşmeye imza atan Giray Bulak ise Mustafa Pektemek ve Orhan Şam"ın kalması durumunda gelecek sezon daha güçlü bir ekip olacaklarını söyledi.

Mustafa ve Orhan"ın transferinde kulübün şartlarının belirleyici olacağını vurgulayan Bulak, "Kulübün menfaatleri herşeyin üzerindedir" dedi.

Bulak, Gençlerbirliği gibi kurumsallaşmış bir kulüpte görev yapacak olmanın kendisi için bir onur olduğunu, kırmızı-siyahlı yönetimin teklifinin kendini memnun ve mutlu ettiğini vurguladı.

Dünyadaki birçok ülkenin başkentinin aksine Ankara"nın şimdiye kadar şampiyonluk sevinci yaşayamadığını hatırlatan Giray Bulak, "Ankara"nın 2 takımı var ve zaman zaman üst sıralar için mücadele ettiler. Bu dönemlerde tribünler de doldu. Eğer hedef varsa insanlar sizi takip eder. 6-7 yıldır Ankara"da yaşıyorum.

Maçlarını izledim, Gençlerbirliği"ni tanıyorum. Hedefe oynayan bir ekip yaratmalıyız. Eğer Orhan ile Mustafa kalır ve 2-3 de transfer yaparsak hedefe oynayabiliriz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Başkan İlhan Cavcav ve Giray Bulak, sözleşmeyi imzaladı ve el sıkışarak, basın mensuplarına poz verdi.


SPOR3

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA