22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Cimbom adam gibi adam kazandı - 08:31

"Galatasaray her şeyden önce, 'Galatasaraylı' bir adam, adam gibi adam kazandı."


“Galatasaray yetenekli bir oyuncu kazandı ama her şeyden önce, kulübe senelerce hizmet edecek 'Galatasaraylı' bir adam, adam gibi adam kazandı. Selçuk, kendisine inananları hiçbir zaman mahcup etmedi. Transferi hayırlı olsun”

Çanakkale Dardanel"de bir filizken onu önce Manisaspor"a, daha sonra da gittiği Trabzonspor"a aldıran eski hocası Ersun Yanal, Selçuk İnan"la ilgili çok önemli sözler söyledi. İşte şu anda Futbol Federasyonu Futbol Genel Direktörü Ersun Yanal"ın, Galatasaray"ın yeni transferi hakkındaki görüşleri:

“Onu Çanakkale"den Manisa"ya aldığımız zaman, çoğu yetenekleri Çanakkale Dardanel"de zaten bir noktaya kadar gelmişti. Bizim çocuklara söylediğimiz bir şey var: ‘Sizi bir noktaya yeteneğiniz getirir, karakteriniz orada tutar." Selçuk, yeteneğiyle bir yere geldikten sonra, orada tutunmayı ve daha ileri gitmeyi karakteri sayesinde başardı. Galatasaray, çok yetenekli bir oyuncu kazandı ama daha önemlisi, karakterli bir oyuncu kazandı. Galatasaray, Galatasaray"a üst düzeyde, önce futbolcu, daha sonra da başka görevlerle senelerce hizmet edecek ‘Galatasaraylı" bir adam kazandı. Adam gibi adam kazandı!”

İki yönlü oynuyor

“Selçuk İnan, ona inananları hiçbir zaman mahcup etmedi. Selçuk ofansif bir orta saha oyuncusu aslında ama kendini geliştirdi ve artık oyunun iki yönünü de oynuyor. Oyun görüşü, tekniği ve soğukkanlılığı mükemmel. Devamlılığı çok yüksek. Çok düzenli bir özel hayatı var. Ayrıca antrenman sadakati ve profesyonel bilinci yüksek olduğu için maç kaçırmaz. Uzun yıllar milli takımımıza ve Galatasaray"a istenecek her şekilde hizmet edecek bir futbolcu. Hayırlısı olsun.”

478 binden 4.52 milyon TL"ye

Selçuk İnan, başarı merdivenlerini hızla tırmanırken, kazandığı para da aynı doğrultuda yükseldi. Başarılı futbolcu, Manisa"dan ayrılırken Ege temsilcisinden yıllık 478 bin TL kazanıyordu. 2008-09 sezonunun başında Trabzonspor"a transfer olan Selçuk, burada senelik 1.5 milyon TL"den 3 yıllık sözleşmeye imza attı. Mukavelesi bitene kadar burada kalan 26 yaşındaki futbolcu, önceki gün Galatasaray"la 5 senelik anlaşma sağladı. Selçuk, Cim Bom"da maç başı ücretlerin dışında, yıllık yaklaşık 4.5 milyon TL kazanacak. Yıldız futbolcu böylece 3 senede kazancını 9.45 kat artırdı.

Fanatik

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA