22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Diana Taurasi: Fener'e dönmem - 14:32

Önce doping yapmakla suçlanan sonra test sonuçlarının hatalı olduğu anlaşılan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı'nın Birleşik Amerikalı eski oyuncusu Diana Taurasi, herkese teşekkür etti.


Önce doping yapmakla suçlanan sonra test sonuçlarının hatalı olduğu anlaşılan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı'nın Birleşik Amerikalı eski oyuncusu Diana Taurasi, herkese teşekkür etti. Haksız bir kararla Fenerbahçe'den koptuğunu belirten Taurasi, yaşanan bu süreçte kendisine sürekli destek veren kulübe, sarı - lacivertli camiaya ve taraftarlara teşekkür etti. Fenerbahçe'yi temsil etmenin bir ayrıcalık olduğunu söyleyen Taurasi, bu desteği asla unutmayacağını belirterek, bu sezon Fenerbahçe'ye geri dönmeyeceğini, ancak gelecek sezon için menajerlerinin temasta olduğunu da duyurdu.

GÖSTERDİĞİNİZ ÇABA BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİYDİ

Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Diana Taurasi, kendi facebook sayfasından, yaşadığı sürece ve spor kariyerine dair düşüncelerinin yer aldığı bir değerlendirme yazısı yayınladı. Yazısına kendisini destekleyenlere teşekkür ederek başlayan Taurasi, "Türkiye'deki herkese, özellikle taraftarlarımıza, takım arkadaşlarıma ve Fenerbahçe Spor Kulübü'ne, benim için çok zor olan o dönemde bana devamlı destek oldukları için teşekkür etmek istiyorum. Gösterdiğiniz çaba, benim için çok önemliydi. Böyle önemli bir spor kulübünü temsil etmek, benim için bir ayrıcalıktı." dedi. Hak etmediği halde yaşadığı sorunlara rağmen Türk insanına beslediği sıcak duyguları da dile getiren Taurasi, "Beni ailenize kabul ettiğiniz, özenle ve inançla savunduğunuz için sizlere müteşekkirim. Test sonuçlarının hatalı açıklanması yalnızca haksızlık değil, aynı zamanda tüm hayatımı etkileyen büyük bir sorundu. Ancak şunu söylemek isterim ki; bu noktada, Türk insanının ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nün desteklerini asla unutmayacağım." dedi.

GELECEK SEZON İÇİN TEMASLAR SÜRÜYOR

Bundan sonraki spor yaşamı hakkında da görüşlerini dile getiren Taurasi, "Bu sezon geri dönmeyeceğim. 2011-2012 sezonunda Amerika dışında nerede oynayacağım konusunda, henüz bir kararım yok. Ancak şunu söyleyebilirim ki; menajerlerim, dönme olasılığım üzerine çalışıyorlar, Fenerbahçe ile yakın temastalar ve görüşmelerini sürdürüyorlar. Şimdilik bütün konsantrasyonumu ve enerjimi, önümüzdeki WNBA sezonuna hazır olmak için sarf ediyorum. Fenerbahçe'deki takım arkadaşlarıma ve Fenerbahçe Spor Kulübü'ne sezonun geri kalan bölümünde başarılar diliyorum." dedi.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA