21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Elmander'e karşılama şoku! - 19:20

G.Saray'ın yeni golcüsü İstanbul'da. Ancak bir farkla. Bugüne kadar 3 büyük takımın yaptığı transferlerde havalimanında büyük bir taraftar izdihamı yaşanıyordu. Ama İsveçli golcü taraftardan pek bir ilgi görmemiş olacak ki, karşılama çok sönük geçti.


Galatasaray'da başkan Ünal Aysal'ın transfer vaadlerinden biri olan İsveçli golcü Johan Elmander resmi imza atmak üzere İstanbul'a geldi. Sarı Kırmızılı takımın bonservis ödemeden Boltan'dan aldığı 30 yaşındaki futbolcu tam da doğum gününde İstanbul'a ayak bastı ama şoka uğradı. Çünkü karşılamaya Galatasaray taraftarı hiç ilgi göstermedi.

 Bu transferle Türkiye'de bir olgu da yerle bir oldu. Bugüne kadar üç büyüklerin transferlerinde izdiham yaşanmasına alışan Türkiye, Johan Elmander ile bir gerçekle de yüzyüze kaldı. Guti, Quaresma, Niang, Lincoln, Roberto Carlos, Elano, Jo gibi transferlerde Atatürk Havalimanı'na gelen bhlerce taraftar tarafından karşılandı. Çoğu zaman da futbolcular yoğun ilgiden ezilme tehlikesi bile geçirdi. Ancak bu kez durum farklıydı. Türkiye böyle bir fotoğrafa ilk kez şahit oldu. Galatasaray'dan yetkiller tarafından karşılanan ve sadece basın mensuplarının karşıladığı Elmander bir elin parmaklarını geçmeyen taraftar topluluğu arasından sessiz sedasız arabaya bindi Florya'nın yolunu tuttu.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA