24 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

En sevilen futbol yorumcusu Hakan Şükür

'Anafen Başarılı Öğrenciler ve Enleri' programında futbolda başarılı olan isimlere belli kategorilerde ödüller verdi.


Anafen Dershanesi, seviye tespit sınavının ardından düzenlediği 'Anafen Başarılı Öğrenciler ve Enleri' programında futbolda başarılı olan isimlere belli kategorilerde ödüller verdi. Öğrenciler, Hakan Şükür'ü en sevilen Futbol yorumcusu, Hami Mardıralı'yı da en iyi frikik kullanan futbolcu seçti.

Anafen Dershanesi'nin geleneksel olarak düzenlediği 'Anafen Başarılı Öğrenciler ve Enleri' programına Hakan Şükür, Rüştü Reçber, Hami Mandıralı, Galatasaray Spor Kulübü Yöneticisi Abdurrahim Albayrak, Beşiktaş Kulübü Yöneticisi Metin Albayrak ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Programda, önce Marmara Bölgesi'nde başarılı olan öğrencilere ödülleri verildi. Ödül töreninde, sınava giren 250 bin öğrenciden 20 binine burs verileceği açıklandı.

Öğrenciler futbolda en başarılı isimleri de seçti. Buna göre; en sevilen futbolcu Hakan Şükür, en iyi frikik kullanan futbolcu Hami Mandıralı, en anlamlı kampanya düzenleyen Beşiktaş Kulübü Yöneticisi Metin Albayrak oldu. Milli kaleci Rüştü Reçber'e ise Türk futboluna yaptığı katkıdan dolayı plaket verildi. Ayrıca, Zaman Gazetesi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kamış da eğitime verdiği desteklerden dolayı ödüle layık görüldü.

Ödül töreninde konuşma yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, "Ülkemiz bir bahar havası yaşıyor. Bahar gelince çiçek patlaması yaşanıyor. Buradaki genç kardeşlerimiz, arkadaşlarımız da bizim çiçeklerimiz. Bu başarıları gösteren kardeşlerimiz azimle, isteyerek önemli başarılara imza atar. Bu başarıların mimarları var; öğretmenler, anneler ve babalar var." dedi.

Kayseri'de oğlunun YGS'den çıkmasını beklerken kalp krizi geçiren babayı da hatırlatan Şükür, "Dün oğlunun YGS heyecanına yenik düşen bir baba var. Kayseri'deki o ağabeyimize çok üzüldüm. Kazanmak, başarılı olmak önemli ama hayat devam ediyor. Fazla sıkıntı yapmadan, sorumluluklarınızı yerine getirerek çok güzel şeyler yapacağınıza inanıyorum. Yönetmek ve yetiştirmek çok önemli. Yönetmek kadar yönetilen de çok önemli. Bu ülke hepimizin Türkiye Cumhuriyeti'nde hepimize yer var. Hepimiz bir çok şeyi paylaşabiliriz." ifadelerini kullandı.
 

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA