19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Erzincan'da Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası, renkli görüntülerle başladı - 15:42

Yamaç Paraşütü Dünya Şampiyonası, mehteran takımı ve cirit sporcularının katıldığı kortej yürüyüşü ile başladı.
Yamaç Paraşütü Dünya Şampiyonası, mehteran takımı ve cirit sporcularının katıldığı kortej yürüyüşü ile başladı.
    18 ülkeden 150 sporcunun katıldığı şampiyona da Erzincan semaları yamaç paraşütleri ile renklenecek. Şampiyona yarışları 800 metre rakımlı Çakırman mevkiinde 29 Mayıs 4 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
    Uluslararası dev bir organizasyona ev sahipliği yapan Erzincan'da, şampiyonanın ilk günün de renkli görüntüler ortaya çıktı. Yamaç Paraşütü Dünya Şampiyonasının kortej yürüyüşüne Mehteran takımı ve Cirit sporcularının katılımı yürüyüşe ayrı bir renk kattı. Ordu caddesinde gerçekleştirilen yaklaşık 2 kilometrelik yürüyüş esnasında şampiyonaya katılan sporculara Erzincan halkı sevgi gösterisinde bulundu.     
    18 ülke bayrağının taşındığı kortej yürüyüşünde halk oyunları ekiplerinin de gösterileri ilgi topladı. Kortej yürüyüşüne Erzincan Valisi Abdülkadir Demir, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Belediye Başkanı Yüksel Çakır, şampiyonaya katılan sporcular ve gösteri gurupları katıldı.     
    Kortej sonrası bir konuşma yapan Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, "Urartu, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerine dönem dönem ev sahipliği yapmış olan Erzincan'ımız da siz değerli misafirlerimizi ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti dile getirmek istiyorum. Medeniyetler şehri Erzincan'ımıza hoş geldiniz. Geçmişten bugüne, bugünden geleceğe, Doğudan Batıya, Asya'dan Anadolu'ya, Kuzeyden Güneye, Karadeniz'den Orta Doğuya geçişin adresini arıyorsanız. Su ile ateşin, yeşil ile kayanın, sıcak ile soğuğun, kış ile yazın bir arada yaşandığı adresi arıyorsanız, eğer yavaş ile hızlının, adrenalin ile huzurun bir arada yaşandığı adresi arıyorsanız hepiniz doğru adrestesiniz. Çünkü bunların hepsinin bir arada yaşandığı Erzincan' da sınız" dedi.
    Dünya Yamaç Paraşütü Federasyonu Başkanı Goran Dimitrovski, Erzincan ile Makedonya arasındaki çok sıcak ilişkileri olduğunu ve şampiyona vesilesiyle Erzincan' a gelmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek düzenlenen şampiyonanın başarılı geçmesini diledi.

ŞAMPİYONANIN İLK GÜNÜNDE KAZA YAŞANDI

    18 ülkeden 150 sporcunun katıldığı şampiyonanın açılış törenlerinde THK uçakları gösteri uçuşu yaptı. Kent merkezinin üzerinde gösteri uçuşu yapmak isteyen bir paraşütçü rüzgarın azizliğine uğradı. Yaklaşık 30 metreden düşen paraşütçü ayağından yaralandı.
    Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonasının açılış gününde Türk Hava Kurumu (THK) Erzincan paraşüt eğitmenlerinden Murat Binici (31) ufak bir kaza atlattı.
Kortej yürüyüşü için gösteri yapmak üzere Erzincan Üniversitesi Kredi Yurtlar Kurumunun bulunduğu alanda paramotor ile gösteri uçuşu yapmak için havalanan THK pilotu Murat Binici yerden yaklaşık 30 metre havalandıktan sonra rüzgârın ters esmesi sonucu dengesini kaybederek sert bir şekilde yere düştü. Kaza sonrası Ambulans ile Erzincan Devlet Hastanesine getirilen Binici, tedavi altına alındı. Binicinin yapılan kontörlerin de ciddi bir rahatsızlığının olmadığı öğrenilirken, kısa süreli müşahede altında tutulduktan sonra taburcu edildi.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA