19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Fatih Terim'in cezası belli oldu: Tam 9 maç

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e PFDK tarafından 9 maç ceza verildi.


PFDK, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e Mersin İdmanyurdu maçındaki davranışlarından dolayı 9 maç ceza verdi.

Ayrıca sar-kırmızı antrenörler Hasan Şaş'a 2, Ümit Davala'ya 1, futbolculardan Sabri Sarıoğlu'na 1 maç ceza verildi. Sarı-kırmızılı kulübe de saha olayları nedeniyle 25 bin TL ceza verildi.  

GEÇEN SEZON ERTELENEN CEZA DA EKLENDİ

  PFDK'dan yapılan açıklamaya göre Fatih Terim'e hakeme yönelik hareketinden dolayı 1, hakeme yönelik hakaretinden dolayı 3 maç, müsabaka temsilcisine hakaretinden dolayı 3 maç olmak üzere 7 maç ceza verildiği, ayrıca geçen sezon ertelenen 2 maç cezanın da buna eklenmesiyle cezanın 9 maça yükseldiği belirtildi.

  Açıklamada "Fatih Terim'e Mersin İdmanyurdu maçında müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 resmi müsabakada soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı cezası ve 10 bin TL para cezası, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle takdiren 3 resmi müsabakada soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı cezası ve 10 bin TL para cezası, müsabaka temsilcisine yönelik hakareti nedeniyle takdiren 3 resmi müsabakada soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı cezası ve 10 bin TL para cezası, sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle takdiren 20 bin TL para cezası, erteleme süresi içerisinde, hakaret ihlalinin tekerrürü nedeniyle 10.05.2012 tarihli ertelenmiş 2 resmi müsabakada soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı cezasının cezasına eklenmesi,cezaların birleştirilmesi suretiyle Galatasaray A.Ş. teknik sorumlusu Fatih Terim'in, toplam 9 resmi müsabakada soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı cezası ve 50 bin Tl para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir" denildi.

  Ayrıca aynı maçtan dolayı, antrenör Ümit Davala'ya müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 maç 10 bin TL, Hasan Şaş'a ise 2 maç 20 bin TL para cezası verildi.

  Galatasaray Kulübü'ne ise Mersin İdmanyurdu maçında, taraftarların neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 25 bin TL para cezası verildi.

  BURSASPOR'A 100 BİN TL PARA CEZASI

  Bursaspor Kulübü'ne, Beşiktaş maçında taraftarların neden olduğu saha olayları ve çirkin tezahüratları nedeniyle 100 bin TL para cezası verildi.

  ORDUSPOR'A 1 MAÇ SAHA KAPATMA CEZASI

  Orduspor Kulübü'ne ise Fenerbahçe maçında, taraftarların neden olduğu saha olayları ve çirkin tezahüratlar nedeniyle takdiren 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası ile 30 bin TL para cezası verildiği bildirildi.

  Açıklamada Kayserispor'a Sanica Boru Elazığspor maçında taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle her iki kulübe de 5'er bin TL para cezası verildiği açıklandı.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA