16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Fenerbahçe'de yönetim tek tek cevap verecek - 07:22

Geçen hafta yaşanan hakem hatalarından dolayı ağır ithamlara maruz kalan Fenerbahçe'de yönetim, bugün medya önünde eleştirilere tek tek cevap verecek.


Sarı-Lacivertli kurmaylar, taraftarın yoğun baskısı sonucu sessizliğini bozma kararı alırken Teknik Direktör Aykut Kocaman ise futbolcuların bu polemiklere girmesini yasakladı.

Fenerbahçe'de gözler, yönetim kurulunun bugün yapacağı toplantıya çevrilmiş durumda. Geçtiğimiz hafta sonu oynanan maçların ardından Trabzonspor ve Beşiktaş kulüpleri tarafından sert sözlerle eleştirilen Sarı-Lacivertliler, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda gerçekleştirilecek toplantıyla iddialara cevap verecek.

Bir son dakika değişikliği olmadığı takdirde Başkan Aziz Yıldırım'ın yerine Asbaşkan Şekip Mosturoğlu konuşacak. Hakemlerin Fenerbahçe'yi kolladığı yönündeki suçlamaları Süper Lig'de Beşiktaş ve Trabzonspor lehine çalınan düdükleri de göstererek açıklayacak olan Mosturoğlu, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener döneminde Sarı-Lacivertli ekibin şampiyonluk kupası kaldırmadığı ve son 5 yılda iki kez şampiyonluğu son hafta kaçırdığından bahsedecek.

Bu arada, normalde liderlik koltuğunda oturan takımın motivasyonunu bozmamak için suskun kalmayı tercih eden Fenerbahçe'nin bu toplantıyı düzenleme sebebinin de taraftarlardan gelen yoğun baskı olduğu öğrenildi. Zaten kulübün resmi internet sitesinde yayınlanan bildiride, taraftarın çağrısı üzerine artık sessiz kalınamayacağı şu sözlerle ifade edildi: "Fenerbahçe'nin şampiyonluk iddiasını artırmaya başladığı her sezonda 'geleneksel olarak' ortaya çıkan akıl ve izan yoksunu açıklamalar furyasının, bu sezon da sahnelenmeye başlanması tüm camiamız ve bu sefer artık tüm spor kamuoyu tarafından hayretle izlenmektedir. Taraftarlarımız ve kulüp üyelerimiz de yönetimimize gönderdikleri binlerce e-mail ve faksta, 100 yılı aşkın şanlı bir tarihe sahip olan kulübümüze yapılan bu çirkin saldırılara cevap verilmesi çağrısında bulunuyorlar."

Öte yandan, yönetim ağır suçlamalara masada cevap vermeye hazırlanırken Teknik Direktör Aykut Kocaman da gerginliklerden takımını uzak tutmaya çalışıyor. Futbolculardan sadece Konyaspor maçına konsantre olmalarını isteyen genç hocanın önceki gün Twitter'da rakip takım taraftarlarıyla polemiğe giren Gökhan Gönül'ü uyardığı da gelen bilgiler arasında. Fenerbahçe'nin şampiyonluk mücadelesinin içinde yer aldığı hemen her sezon böyle ithamlarla karşılaştığını oyuncularına anlatan Aykut Kocaman'ın takımın kaptanları Alex, Emre Belözoğlu ve kaleci Volkan Demirel'den de arkadaşlarına tecrübelerini aktarmasını istediği ifade edildi.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA