26 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu: 10 Aydır hiçbir şey değişmedi (1) - 15:29

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Trabzonspor ve Beşiktaş kulüplerinin yapmış oldukları açıklamalara karşılık, 10 ay öncesinde Faruk Ilgaz Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında söylediklerini yenileyerek, yanıt verdi.
Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Trabzonspor ve Beşiktaş kulüplerinin yapmış oldukları açıklamalara karşılık, 10 ay öncesinde Faruk Ilgaz Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında söylediklerini yenileyerek, yanıt verdi.
    Şükrü Saraçoğlu Stadı 1907 Tribünü'nde düzenlenen basın toplantısında Şekip Mosturoğlu'nun yanı sıra, yöneticiler Murat Özaydınlı, Vedat Olcay, Cihan Kamer, Ömer Temelli, Ünal Uzun, Yasemin Merçil ve Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay da hazır bulundu.
    Toplantıya Japonya'da gerçekleşen deprem üzerine Japon halkına ve o ülkede yaşayan Türk vatandaşlarına yönelik taziye ve geçmiş olsun dilekleriyle başlayan Şekip Mosturoğlu, "Şampiyon olmak adına şaibe yapmakla, karşı takımların kalecilerini futbolcularını ayartmakla suçlanan ve adeta her fırsatta futbol dünyasının derin devleti yakıştırması yapılan kulübümüz, başkanımız ve yönetimimiz acaba son maçta futbolcuları ayartmayı şike yapmayı mı unutmuşlardır. Fenerbahçe bu kez şaibe yapmayı unuttuğu için mi şampiyon olamamıştır. Yıllardan beri adeta her şampiyonluğumuzda bizleri hakemleri etki altında bırakmak, federasyonu kullanmak gibi son derece çirkin iddialarla itham edenleri bugün bir kez daha lanetliyoruz." ifadelerini kullandı.
    Sarı - lacivertli takımın liderliğe yükseldiği itibaren Fenerbahçe düşmanlarının ve futbol dünyasında yaratılmaya çalışılan Fenerbahçe düşmanlığının ne kadar çirkin bir boyuta ulaşabileceğini hep beraber gördüklerini dile getiren Mosturoğlu, bundan utanç duyduklarını belirterek, şunları söyledi:
    "Biz şampiyon oluyorsak bunu gerçekten hak ettiğimiz, yöneticilerimizin gece gündüz demeden gösterdikleri özverili çalışmaları, futbolcularımızın sahada akıttıkları terleri, taraftarımızın Türkiye'nin dört bir yanında tribünlerde sesleri kısılıncaya kadar tezahürat yaparak takımlarına destek vermeleri ile kazanıyoruz."
    "Fenerbahçe'nin şampiyonlukları hak edilmiş ve bazı kendini bilmezler tarafından kirletilemez şampiyonluklardır." diyen Mosturoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
    "Şimdi sormak istiyorum, Fenerbahçe şampiyon olsa lig kirli ancak Bursaspor şampiyon olduğu için temiz midir? Bu nasıl bir ayıp bu nasıl bir ahlak yoksunluğudur?. Türkiye'de futbol, bunları dillendirenler bunları savunanlar ve bunlara inanarak prim verenler ile hiçbir yere varamaz. Ne milli takımlarımız ne kulüp takımlarımız böyle kısır tartışmalar ve yıpratma kampanyalarının yürütüldüğü bir ülkeden çıkarak uluslararası arenada kalıcı ve istikrarlı başarılar elde edebilirler.
    Futbol ailesi içleri çürümüş bu insanları aralarından derhal temizlemelidir. Bu zihniyet yok edilmezse Fenerbahçe Spor Kulübü bir yıl şampiyonluk kupası kaybetmiş olabilir ama ülke futbolumuz tüm geleceğini kaybedebilir. Türk futbolu komplocu ve iftiracılar eline bırakılamayacak kadar kıymetli ve değerlidir."
    Mosturoğlu, yukarıda yapmış olduğu açıklamaların aynısını 19 Mayıs 2010 tarihinde Faruk Ilgaz Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında yaptığını hatırlatarak, "Değerli arkadaşlar bu bölümü not almanıza gerek yok, Bu konuşmanın 19 Mayıs'ta, lig şampiyonluğunu kaybettikten hemen sonra yaptığımız basın toplantısından birebir alındığını hatırlayacaksınız. Bu açıklamadaki kişi ve kurumların isimlerini değiştirdiğimizde, geçen sezondan bu yana değişen hiçbir şey olmadığı çok net bir şekilde görülecektir. Gelinen noktada artık bu senaryolar, komplo teorileri, kitleler tarafından da itibar görmemektedir." dedi.
S Ü R E C E K

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA