20 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Spahija: Finale kaldığımız için çok mutluyum - 23:34

Beko Basketbol Ligi Play-Off Yarı Final Serisi ikinci maçında Efes Pilseni'i 87-82 mağlup ederek finale kalan Fenerbahçe Ülker'de Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Neven Spahija, "Oyuncularımı tebrik etmek istiyorum hem bu akşam hem de sezon bo
Beko Basketbol Ligi Play-Off Yarı Final Serisi ikinci maçında Efes Pilseni'i 87-82 mağlup ederek finale kalan Fenerbahçe Ülker'de Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Neven Spahija, "Oyuncularımı tebrik etmek istiyorum hem bu akşam hem de sezon boyunca göstermiş oldukları performansla müthiştiler. Maç kazanmak önemli bir şeydir; ama Efes Pilsen'e karşı kazanmak bizim için çok daha önemli." diye konuştu.
Efes Pilsen Başantrenörü Ufuk Sarıca'yı da tebrik eden Spahija, "Çok kısa bir sürede çok güzel bir performans gösterdi. Takımı çok iyi bir hale getirdi. Kariyerinde başarılar diliyorum." dedi.
Spahija, "İlk maçtan itibaren maçlara bakarsak biz daha iyi olduğumuzu düşünüyorum. Bu maçta kafamız karışıktı; ancak sonunda kazanmayı başardık." diyerek sözlerini tamamladı.
Fenerbahçe Ülkerli basketbolcu Marko Tomas da finallere çıktıktıkları için çok mutlu olduğunu belirterek, "Efes Pilsen'e karşı çok zorlu iki maç oynadık. Son 3 dakikada beraberliği yakalama şansları vardı. Ancak biz daha iyi oynadık ve Roko Ukic'in sayılarıyla kazanmayı başardık." şeklinde konuştu.

EFES PİLSEN BAŞANTRENÖRÜ SARICA: EFES PİLSEN'E YAKIŞACAK BİR MÜCADELE ORTAYA KOYDUK
Efes Pilsen'in başantrenörü Ufuk Sarıca ise Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Spahija'nın aksine kendi takımının daha iyi oyun ortaya koyduğunu iddia ederek, "Efes Pilsen'e yakışacak bir mücadele ortaya koyduk." dedi.
Ufuk Sarıca, şunları söyledi: "İnanılmaz mücadele ettik. Objektif konuşmak gerekirse Fenerbahçe Ülker'den oyuncu fazlamız var. Bunun da verdiği avantajla oyunu daha iyi oynayan taraftık. Ama her zaman maçları kazanmak için bunlar yeterli olmuyor. Özellikle bugün ortaya koyduğumuz mücadele Efes Pilsen'e yakışacak cinsten bir mücadeleydi. Aklımızı bence daha iyi kullanmalıydık. Oyunun sonunda daha sahada daha sakin kalmalıydık." ifadelerini kullandı.
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA