22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Fikret Orman, 'Bursa şampiyon olsun' diyemedi

Bursa ile Beşiktaş arasında ki husumetin bitmesi için iki gündür Bursa'da temaslarda bulunan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Vali Şahabettin Harput'un "Size bir soru, açıkça Fenerbahçe mi şampiyon olsa sevinirdin, yoksa Bursa şampiyon olursa mı daha çok sevinirdin, Beşiktaş olamadı nasıl olsa.
Bursa ile Beşiktaş arasında ki husumetin bitmesi için iki gündür Bursa'da temaslarda bulunan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Vali Şahabettin Harput'un "Size bir soru, açıkça Fenerbahçe mi şampiyon olsa sevinirdin, yoksa Bursa şampiyon olursa mı daha çok sevinirdin, Beşiktaş olamadı nasıl olsa." sorusuna, "Vallahi hak eden kimse, onun kazanmasını istiyorum" şeklinde karşılık verdi.

        Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Bursa Valisi Şahabettin Harput'u ziyaret etti. Bursa'da bulunan Beşiktaş Başkan Fikret Orman, çeşitli ziyaretlerde bulundu. Tarihi Heykel Valilik binasında bulunan Fikret Orman, sıcak mesajlar verdi. İki kentin arasında ki husumetin bitmesini isteyen Orman, Beşiktaş'ın 110 yaşına girdiğini belirterek, "1903 kuruluş yıl dönümü. Osmanlı İmparatorluğu'ndan ülkemize kalan diğer iki rakibimizde olduğu gibi en önemli kurumlardan bir tanesi Beşiktaş. Mensubu olmaktan şeref duyduğumuz bir camia." şeklinde konuştu.
Yaptıkları faaliyetlerle hem örnek hem de Türk sporuna katkıda bulunmak istediklerini anlatan Orman, "Bursa da bizim sevdiğimiz bir il, çok eski dostluklarımız, arkadaşlıklarımız var. Bursa'da yaşayan binlerce, on binlerce Beşiktaş taraftarı var. Bu senelerdir anlamsız bir yere gelen taraftarlar arasındaki husumetin de artık kalkması gerektiğini, bu görüntülerin spora yakışmadığını, sporu yöneten kişilerin de artık risk alıp taraftar popüleritesini değil, gerçek bir spor adamı gibi davranması gerektiğini düşünüyoruz. Biz de onun için gerekli adımı atmak istedik, elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz." dedi.

        Sahada rekabetin olması gerektiğini ve bu çirkin görüntülerin ortadan kalkması gerektiğini anlatan Orman, bunun da ülke, şehir ve kulüplerin imajına zarar verdiğini söyledi. Bunun için iyi niyetli açıklamalarda da bulunduklarını anlatan Başkan Orman, ardından Vali Harput'a üzerinde Şahabettin Harput yazan 16 numaralı forma hediye etti.

        "REKABET SAHADA KALMALI

        Vali Şahabettin Harput da Beşiktaş'ın bir asırdır Türk futboluna hizmet ettiğini belirterek, "Özellikle son dönemde sayın başkanla beraber Beşiktaş kulübünün zor mali şartlara rağmen çok başarılı bir ligi götürüyor. Kendi başarılarının daha da başarılı olmasını diliyoruz. Çünkü takımlarımızın başarıları ülkemizin başarısı demektir. Onun için yapılan her güzel çalışmayı biz destekliyoruz." şeklinde konuştu.

        Başkan Fikret Orman'ın beyanlarını çok önemli olduğunun altını çizen Harput, sözlerine şöyle devam etti: "Bütün Türkiye kulüpleri birbirinin kardeşidir, Spor müsabakaları kardeşler araksında yapılan müsabakalardır. Elbette müsabakalar sırasında sertlikle kırgınlıklar olur, ama o orda biter, ondan sonra kardeşler arasında ki ilişkiler kardeşane devam eder. Biz Beşiktaş ile Bursaspor arasındaki ilişkilerin de öyle olmasını istiyoruz. Burada en büyük görev hiç şüphesiz kulüp başkanlarına düşüyor." Ayrıca Bursa'nın Anadolu'yu temsil ettiği için şampiyonluğunun herkesi mutlu ettiğinin altını çizen Vali Şahabettin Harput, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'a "Size bir soru, açıkça Fenerbahçe mi şampiyon olsa sevinirdin, yoksa Bursa şampiyon olursa mı daha çok sevinirdin, Beşiktaş olamadı nasıl olsa." diye sordu. Bunun üzerine Başkan Fikret Orman da, "Valla hak eden kimse onun kazanmasını istiyorum." şeklinde karşılık verdi.

        Başkan Fikret Orman, ayrıca sözlerini şöyle tamamladı: "Bizim kurucularımızdan biri Şerafettin Bey'dir, Türk spor camiasının bildiği bir Baba Hakkı vardır. Biz kendi anayasamızı yazarken; 'Şerefinizle oynayın, hakkınızla kazanın' diyoruz."

        Başkan Fikret Orman, Bursa Beşiktaşlılar Derneği'nin akşam yemeğine katılmak üzere otele hareket etti.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA