16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Süper Lig için kenetlendi - 11:45

Bank Asya Birinci Ligi Play-Off karşılaşmasında TKİ Tavşanlı Linyitspor'u eleyerek finale çıkan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor yönetimi, futbolcusu, teknik heyeti ve taraftarı ile adeta kenetlendi.
Bank Asya Birinci Ligi Play-Off karşılaşmasında TKİ Tavşanlı Linyitspor'u eleyerek finale çıkan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor yönetimi, futbolcusu, teknik heyeti ve taraftarı ile adeta kenetlendi.
Mavi-Beyazlı camia, finalde Orduspor'u eleyip adını Süper Lig'e yazdırmanın hesaplarını yapıyor. Orduspor maçının hazırlıklarını GASKİ Tesisleri'nde yaptığı antrenman ile tamamlayan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor takımı, pazartesi günü Ankara 19 Mayıs Stadı'nda saat 20.00'da oynayacağı maçı beklemeye başladı.
Ziraat Türkiye Kupası maçında bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade eden Teknik Direktör Erol Azgın, Play-Off final maçında da bir ilki gerçekleştirip Süper Lig'e çıkacaklarını söyledi. Azgın, göreve yeni geldiğinde oyuncuları ile oturup bir konuşma yaptığını ve bu takımın play-offlara kalacağını aktardığını işaret ederek, "Ben o zaman da oyuncularıma söylemiştim. Biz buralara tırnaklarımızla kazarak geldik. Çok kolay olmadı. Her şey öyle dışarıdan göründüğü gibi olmuyor. Bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Şimdi söz artık futbolcularda. Bu tarihi kadronun birer oyuncuları olmaları onların elinde" diye konuştu.
    
    -FUTBOLCULAR: BAŞARACAĞIZ

Futbolculardan Ahmet Devret ise, finale kaldıkları için çok sevinçli olduklarını ve Gaziantep'in iki takımı Süper Lig'de kaldırabileceğini söyledi. Bir sezon boyunca gerek antrenmanlarda olsun gerekse maçlarda olsun çok çalıştıklarını ve bu emeklerinin karşılığını finalde almak istediklerini belirtti.
    Orta sahanın başarılı isim Eren de, Gaziantep'in iki takımı kaldıracak spor potansiyelinin olduğunu ifade ederek, "Gaziantep iki takımı kaldırmaz diyenlere en güzel cevabı Tavşanlı Linyit maçında tribünleri dolduran taraftarlarımız gösterdi. Biz finalde Orduspor'u yenip Süper Lige çıkacağımıza inanıyoruz" dedi.

SÜPER LİG'E ÇIKARSAK GAZİANTEP'İN SPOR VİZYONU DEĞİŞECEK

    Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Ünsal Göksen de Süper Lig'e çıkmaları durumunda Gaziantep'in "spor vizyonunun" da değişeceğini anlattı.
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un Bank Asya'da yabancısı olmayan tek takım olduğunu, bunun planlamasını ise iki yıl önce yaptıklarını belirten Göksen, "Gençlerden kurulu bir takım ile mücadele ediyoruz. Şampiyonluğu 1 puanla kaybetmiştik. Şimdi Play-Off'ta iyi bir başlangıç yaptık. Orduspor da iyi bir takım. Hak eden takımın kazanmasını diliyorum. Ama biz şansımızı iyi kullanıp Süper Lig'e çıkmak istiyoruz." diye konuştu.
    Futbolun artık bir ekonomiye dönüştüğünü işaret eden Ünsal Göksen, iyi bir yönetim kadrosu ile Süper Lig'e çıkan bir takım olmak istediklerini, Gaziantep'in de kent olarak iki takımı rahatlıkla kaldıracağını bildirdi.
    
    GÜZELBEY: GAZİANTEP, İKİ TAKIMI KALDIRIR

Gaziantep kentinin iki takımı rahatlıkla kaldırabilecek güçte olduğunu vurgulayan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Onursal Başkanı Asım Güzelbey de, "Belediye takımı mütevazi bir kadro ile bu başarıyı yakaladı. Öylesine çok büyük paralar harcamadı. Ama milyon ve milyar dolarları verip de bu başarıyı yakalayamayan birçok kulüp var. Belediye takımı hesaplarını ve kaynaklarını iyi kullandı. Bu da bir yönetim başarısıdır. Takımlar iyi yönetilirse, maddi desteğe ihtiyaç olmadan büyük başarılara imza atabiliyorlar. Bunun en canlı örneğini Gaziantep Büyükşehir Belediyespor gösterdi. Bir kuruş para almadan, tamamen federasyondan gelen paralarla ve reklam geliriyle finale kadar geldi." dedi.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA