22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

GSGM Yunus Akgül ve TBF Heyeti Lyon'a gitti - 13:29

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Heyeti, 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası evsahipliği oylamasına katılmak üzere Fransa'nın Lyon şehrine gitti.
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Heyeti, 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası evsahipliği oylamasına katılmak üzere Fransa'nın Lyon şehrine gitti.
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül ile birlikte Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Genel Sekreter Ali Özsoy ve Dış İlişkiler Direktörü Emir Turam'dan oluşan TBF Heyeti, bugün 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası evsahipliği oylamasına katılmak üzere Fransa'nın Lyon şehrine gitti.
Lyon'da bugün başlayacak ve Pazar gününe kadar sürecek olan FIBA Yönetim Kurulu Toplantıları'nın son gününde; 13 Mart Pazar günü, Yönetim Kurulu Üyeleri'nin katılacağı toplantı ve kapalı oylama sonucunda 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası'na evsahipliği yapacak olan ülke belirlenecek.
Ülkemiz ile birlikte Avustralya'nın da evsahipliği mücadelesi vereceği Lyon'da, 13 Mart Pazar günü TSİ 16.00'da ilk olarak Avustralya FIBA Yönetim Kurulu Üyeleri'ne 30 dakikalık sunumunu yapacak ve gelecek sorulara yanıt verecek.
Avustralya'nın ardından Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri de TSİ 16.45'den itibaren ülkemizin evsahipliği ile ilgili 30 dakikalık bir sunum gerçekleştirecek. Her iki ülkenin sunumlarının ardından FIBA Yönetim Kurulu, yapacağı kapalı oturumun ardından 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası'na evsahipliği yapacak olan ülkeyi belirleyecek.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA