22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Hollanda'da bir Ordulu - 15:29

Ordulu Serhat Köksal Hollanda ligi takımların Addo Den Haag'da forma giyiyor.
Ordulu Serhat Köksal Hollanda ligi takımların Addo Den Haag'da forma giyiyor. Serhat Köksal şuanda Ordulu olup da Avrupa'da üst düzey bir ligde top oynayan tek kişi olarak dikkat çekiyor. Serhat Köksal, bunun kendisi için son derece gurur verici bir durum olduğunu aynı zamanda da kendisine sorumluluk yüklediğini söyledi.
    Yaklaşık 40 yıl önce dedesi Hamit Köksal'ın daha iyi bir hayat şartları için Ulubey'e bağlı Yeni Sayaca köyünden gittiği Hollanda'ya daha sonra Serhat Köksal'ın dediğine göre 70'li yıllarda babası da gitmiş. Serhat, Avrupa'ya ailesini geçindirmek için giden işçi bir babanın 4 çocuğundan 3. çocuğu.
    Üçüncü kuşak gurbetçilerden olan Serhat, Hollanda'nın Lahey şehrinde dünyaya geldiğini ve şuanda 21 yaşında olduğunu söylüyor. Serhat, futbola 12 yaşında genellikle Türk çocuklarının oynadığı BMT adlı bir kulüpte başladığını belirtti. 3 yıl burada oynadığını söyleyen Serhat, "Daha sonra Ado Den Haag'a transfer oldum. 7 yıldır bu kulüpte oynuyorum ve bu yıl A takıma yükseldim. Orta sahada sol dışta oynuyorum. Hollanda'da şuanda çok az sayıda Türk Futbolcusu var. Bende bu az sayıdaki Türk futbolcudan biri aynı zamanda Hollanda ve Avrupa'da bir birinci ligde oynayan tek Ordulu olmamdan dolayı mutluyum." dedi.
    Futboldaki hedefleri hakkında ve Orduspor'la ilgili soruya ise, şuanda Ligde 6. sırada olduklarını ve bu yıl UEFA Kupası'nı hedeflediklerini söyleyen Ordulu Serhat Köksal, "Hayalim önce Hollanda'da iyi futbol sergilemek ondan sonra iyi bir Türk takımında futbol oynamak ve en önemlisi Türk Milli Takım formasını giymek. Şuan için Orduspor'da futbol oynamak gibi bir düşüncem yok ama eğer Süper Lig'e çıkarsa neden olmasın. Orduspor'u yakından takip ediyorum. Maçları canlı izleyemesem de muhakkak sonuçları takip ediyorum. İnşallah bu yıl Süper Lige çıkarlar. Çok istiyorum Orduspor'un Süper Lige çıkmasını." diye konuştu.

    MESUT ÖZİL'E SAYGI DUYARIM AMA BEN AYNISINI YAPMAM
    Son yıllarda Avrupa'da oynayan Türk futbolcularının hangi ülke milli takımlarında oynayacakları çok tartışılıyor. Örneğin Mesut Özil'in kararı çok tartışıldı. Bu konuda ne düşündüğünü sorusuna Serhat, "Bazıları kariyerlerini düşünür bazıda kalbini. Ben bu konuda kalbimin yolunu seçerim ve Türkiye'yi seçerim. Herkesin düşünceleri başkadır. Ben çocukluğumdan beri hep Türk Milli Takım formasını giymek istedim, Mesut ise öyle düşünmemiş ve kariyerini düşünerek karar vermiş. Bu kararına saygı duymalıyız. Burada ne yaparsak yapalım yabancıyız. Türkiye'ye gittiğimde beni yabancı olarak görüyorlar. Ama ben kendimi Hollandalı olarak görmüyorum ben Türküm." şeklinde konuştu.
    Ordu'yu ve Orduluları çok sevdiğini belirten Serhat, "Çocukken Ordu'ya her yıl geliyordum. Köye de giderdim. Akrabalarımın çoğu zaten köyde oturuyorlar. En son 2008 yılında Ordu'ya geldim. Ordu çok güzel bir yer yeşiliyle, mavisiyle tam bir cennet." dedi.
    Son olarak Ordululara Orduspor'a destek olmalarını isteyen Serhat Köksal, sözlerini şöyle tamamladı:
    "Herkes Orduspor'u desteklemeye devam etsin. Onların desteğiyle inşallah Süper Lig'e çıkacağız, ve güzel Ordu'ma selam."

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA