22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kayaklı koşu yarışlarına, Ağrılı sporcular damgasını vurdu - 15:31

Geçtiğimiz hafta sonu Erzurum'da yapılan Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası'nda 6 şampiyon çıkaran sporcular Ağrı kentine büyük sevinç yaşattı.
Geçtiğimiz hafta sonu Erzurum'da yapılan Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası'nda 6 şampiyon çıkaran sporcular Ağrı kentine büyük sevinç yaşattı. Ağrı, ayrıca genel klasmanda da Türkiye ikincisi olma başarısını göstererek, yarışmalara damgasını vurdu.
    Kayak Federasyonu tarafından Kandilli Kayak Merkezi'nde düzenlenen klasik, serbest ve sprint kategorilerinde yapılan yarışlarda, 13 ilden 117 sporcu arasında Ağrılı kayakçılar önemli dereceler elde etti.
    Yapılan yarışlarda Ağrılı kayakçılar, 6 birincilik, 5 ikincilik, 6 tane de Türkiye üçüncülüğünü kazandı. Kayakçıları yarışmaya hazırlanan Ağrı Gençlik Spor İl Müdürlüğü antrenörlerinden Erhan Dursun ile Arif Demirkaya, bu kulvarda hedeflerinin elde edilen bu başarı ile birlikte Türkiye'yi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmek olduğunu dile getirdi.
    Başarılarını, 6 tane Türkiye şampiyonu çıkararak kanıtladıklarını ve bunu kalıcı hale getirmek istediklerini anlatan antrenörler, şöyle konuştu:
    ''11 öğrencimiz de milli takımlarda ter döküyor. Buradaki sporcularımız milli takım düzeyine gelmiş sporcularımızdır. Sporcularımız Türkiye şampiyonasında gösterdikleri başarı ile yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunu kanıtladılar. İnanıyoruz ki hepsi gelecekte değerlerine değer katacaklar. Bu gençler Türkiye'nin ve bizlerin gurur kaynağı olacaktır. Biz 2011 kayak federasyonunun faaliyet programında yer alan yarışmalara, sadece kışın hazırlanmadık. Yazın da çok çalışıp hazırlandık. Bu çalışmalarda kısa ve öz olarak branşa yönelik çalışmalar yaptık. Fiziki hazırlığımızı çok iyi yaptırdık. Tekniğe dayalı çalışmaları da bu çerçevede uygulayınca bu başarılar geldi. Ve devamı da gelecektir. Sporcularımızın bu başarılarından dolayı Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne teşekkür ediyoruz.''
    Sprint ve serbest stil yarışında Türkiye şampiyonu olan Hamza Dursun isimli sporcu da, 4 yıldır kayaklı koşu sporcusu olarak çalışmalara devam ettiğini ifade ederek, Türkiye Şampiyonasına çok iyi hazırlandıklarını ve bu konuda çok güzel imkanlarla hazırlandıklarını belirtti.
Yine sprint ve serbest stil yarışında Türkiye birincisi olan Hicran Akpınar isimli sporcu ise Gençlik Spor il Müdürlüğü'nün kamp eğitim merkezinde kaldığını söyleyerek, 6 yıldan beri bu sporu yaptığını ve hocalarıyla birlikte Türkiye şampiyonasına çok iyi hazırlandıklarını dile getirdi. Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Ayhan Yıldırım da, bu başarılarının bir emeğin karşılığı olduğunu dile getirerek, şuan da kayaklı koşuda Türkiye'de bir numara olduklarını kaydetti.
Elde edilen bu başarıları yetersiz gördüklerini, daha büyük hedefler amaçladıklarını anlatarak, şöyle konuştu:
    ''İnşallah önümüzdeki dönemlerde sporcularımız ve antrenörlerimiz ile birlikte çok daha büyük başarılara imza atacağız. Buradaki sporcularımız köylerde oturan gençlerdir. Yetenek tespiti ile biz bu çocukları sporcu eğitim merkezine ve ilimize kazandırdık. Çünkü bunlar aynı zamanda eğitimlerine de devam ediyorlar. Devletimiz bu öğrencilerimize her türlü imkanı sağlıyor. Çok şükür ki onlar da bizim yüzümüzü kara çıkarmadılar. Onlar ile gurur duyuyoruz. Antrenörlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.''

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA