22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Milan Baros Türkiye'yi aklından çıkaramıyor

Milan Baros, Galatasaray'a transfer olurken biraz endişeli olduğunu itiraf etti.


Geçtiğimiz sezonun ortasında Galatasaray'dan ayrılan Çek golcü Milan Baros, sarı-kırmızılı ekibe transfer olurken biraz endişeli olduğunu belirtti.

Sezon ortasında Galatasaray'dan ayrılarak Çek ekibi Banik Ostrava'nın yolunu tutan Milan Baros, ülke basınına bir röportaj verdi. Çek golcü yaptığı açıklamada eve döndüğü için mutlu olduğunu söyledi.

İşte Baros'un röportajı:

Yurtdışında geçen 11 yılın ardından 4 yıldır evdesin. Neler değişti?

Şu anda benim için hiç bir problem yok. Çek Cumhuriyeti'ni çok seviyorum. Wallachia'da ailem ve bir çok arkadaşım var. Ülkeme döndüğüm için mutluyum.

Geleceğe nasıl bakıyorsun? Burada neler yapıyorsun?

Çek Futbol ailesi oldukça eğlenceli. Bu dünyanın hiç bir yerinde yok. Çocuklarla yemeğe, kafelere gidiyoruz. Bunu seviyorum. Ostrava'da doğup, büyüdüm. Burada bir çok arkadaşım var. Dışarıda yapılabilecek her şeyi yapıyorum.

Ailen, eşin ve çocukların için dönüşün nasıl oldu?

Çocuklar hiç bir değişiklik yaşamadılar. Onlar hala anneleriyle beraberler. Sadece büyük oğlum artık İngiliz okuluna gitmiyor. Eşim eve dönüşü olumlu karşıladı. Yurtdışında çocuklarla birlikte yalnız kalıyordu. Çünkü ben futbolla igileniyorum. Son 4 ay onun kurtuluşu oldu. Arkadaşlarına ve evine geri döndü.

İngiltere hakkında en unutamadığın şey nedir?

Futbol ve Liverpool. Genç bir futbolcuyken İngiltere'de oynama hayalleri kurardım. Bunu 20 yaşında Liverpool'da başardım.

Fransa hakkında ne diyebilirsin?

Huzur içinde bir yaşam. Telaş ve ya sinir yoktu. Ve tabi ki güzel yemekler ve güzel içecekler...

Peki ya Türkiye?

Güzel geçen 5 yıl. Galatasaray'a transfer olurken, ufak endişelerim vardı. Horvath ve Heinz'in yaşadığı kötü tecrübeleri biliyordum. Fakat buna rağmen Türkiye'ye gittim. Ve orayı çok sevdim. İnsanlar ve hayat, tek kelimeyle fantastikti. Tabi ki, Türk fanatizmi. Onlara hayranım.

Gelecek sezon Arap yarımadasında forma giyeceğine dair spekülasyonlar var. Aileni de yanında götürecek misin?

Evet, kesinlikle. Yalnız başıma bir yere gittiğimi düşünemiyorum.

Ailelerinin parayla ilgili sorunu olmayan çocuklar daha sonra sıkıntı yaşayabiliyor. Bunu biliyor musun?

Evet tabi ki biliyorum. Bir yerlere gittiğimizde, büyük oğlum Patrik bir şeyler görüyor ve istiyor. Bir çocuk her şeyi kazanmalı. Doğumgünlerinde, tatillerde ve ya Noel'de onlara hediyeler alıyorum.

Anneleri yokken çocuklara bakabiliyor musun?

Sıkıntı olmuyor. Çocuklar yemekleri hazırlıyorlar. Onlar oynuyorum, göz kulak oluyorum ve uyku vaktinde yatırıyorum. Patrick ile Dubai'ye tatile gittiğimiz zamanlar oluyor. Küçük oğlum evde annesiyle kalıyor.

Baros'un en iyi rahatlama yöntemi nedir? Futbolu kafandan atmak istediğin zaman neler yapıyorsun?

Türkiye'deyken çocuklarla vakit geçiriyordum. Eve döndüğümüzde ise işler biraz değişti. Burada biraz daha yalnızım. Film izlemeye ya da arkadaşlarımla kahve içmeye çıkıyorum.

Kendini ünlü gibi hissediyor musun?

Şimdi beni sürprize uğrattın. Ben zaten ünlü olduğumu düşünüyorum. Bir çok insan beni tanıyor ve kim olduğumu biliyor. Kendimi ünlü bir futbolcu gibi hissediyorum.

Futbola dair planların nedir? Bıraktıktan sonra teknik direktörlük yapmayı düşünüyor musun?

Şu anda 2 yıl daha yurt dışında oynamayı planlıyorum. Teknik direktörlük ise kesinlikle yapmayacağım. Çünkü çok fazla seyahat ettim. Bir çok ülke ve şehir dolaştım. Biraz ailemle vakit geçirmeyi tercih edeceğim.

FOTOSPOR

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA