24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Misimoviç'i Hagi göndermedi! - 19:46

Galatasaray'ın eski ikinci başkanı Mehmet Helvacı Adnan Polat'ı eleştirdi ve ilginç bir açıklama yaptı.


Galatasaray'ın eski ikinci başkanı Mehmet Helvacı Adnan Polat'ı eleştirdi ve ilginç bir açıklama yaptı.

Galatasaray yönetim kurulu üyesi Mehmet Helvacı, CNN TÜRK'te yayınlanan "Spor Masası" programında önemli açıklamalar yaptı. Frank Rijkaard'ın gönderilmesinin hata olduğunu savunan Helvacı, başkan Adnan Polat ile aralarındaki görüş ayrılıklarının çözülmesi için çok uğraştığını söyledi.

Helvacı, ''Misimoviç'in kadro dışı kalmasını isteyen başkandır. Hagi'ye de açıklamayı o yaptırdı. Bizim yollarımız Rijkaard ile Sezgin'in gönderilip gönderilmemesi sonrası ayrıldı. Biz gemiyi çalkantılı bir şekilde limana yanaştırmaya çalışıyoruz, tek bir liman var o da genel kurul.'' dedi.

Galatasaray'da başkan Adnan Polat'a karşı bayrak açan Mehmet Helvacı, eleştiri oklarını yine başkan Adnan Polat'a gönderdi. Sarı - kırmızılı yönetici kamuoyunda Misimovic'in Hagi tarafından gönderildiğinin doğru olmadığını söylerken bu konuda asıl sorumlunun Adnan Polat olduğunu açıkladı. Helvacı şunları söyledi:

SEZGİN, 'RİJKAARD İPİ KAÇIRMIŞ' DEDİ

"Galatasaray'ın şu an bir başkanı vardır. Başarısız da olsa istenilenleri yapmasa da o başkandır. Galatasaray'ın başkanı sözlerine itimat edilmelidir. Ama başkanlık koltuğunun arkasına saklanıp her istediğini yapamaz. Bizim yollarımız Rijkaard ile Adnan Sezgin'in gönderilip gönderilmemesi sonrası ayrıldı. İlk yarıdaki Ankaragücü yenilgisi sonrası 8. haftadaki, Sezgin maçtan sonra gelip 'Rijkaard ipi kaçırmış' dedi. Biz onun ipi kaçırdığını görmüştük.

Yanlışları 4 ay önce başkana söyledim. Sezgin, 24 saat Florya'da çalıştığını söyleyen biri. Bunu daha önceden görmeliydi. Bize haber vermeliydi. Demek ki o geçirdiği saatleri uzun kullanmıyordu. Bu yüzden gönderilmesi gereken Rijkaard'ın olmadığını söyledim o zaman. Ben bu yalnışları tam 4 ay önce başkana söyledim.

Bu sorumluluğu üzerimize almamız gerekirdi. İlk olarak sen açıklama yap başkan olarak 2. başkan olarak da ben çıkıp açıklama yapayım. Ya toplu istifa edelim, ya da erken seçime gidelim. Eğer bunları yapmazsak ben imza toplayacağım ve kongreye gideceğimi yüzüne söyledim.''

GALATASARAY'I MAHKEMEYE GÖTÜRMEZ

Helvacı, kendilerinin gemiyi çalkantılı bir şekilde limana yanaştırmaya çalıştıklarını belirterek, ''Aslında tek bir liman var o da genel kurul. Erken seçimden başka çare yoktur. Ama erken seçim olmazsa toplanan imzalarla erken seçime gidilmesi şarttır. Ama ben Polat'ın gönlünün el vermeyeceğini ve Galatasaray'ı mahkemelere götürtmeyeceğini düşünüyorum. Bunu istemese mahkeme kanalı ile de hallederiz gerekirse.'' ifadelerini kullandı.

Yönetim olarak çok hata yaptıklarını da belirten Helvacı, ''Düşünebiliyor musunuz, Galatasaray başkanı, teknik direktörün kadro dışı bıraktığı Misimoviç'i affedemeyecek. Aslında oyuncunun kadro dışı kalmasını isteyen başkandır. Maalesef biz yönetim olarak bu hataları çok yaptık. Hagi'ye de bu yönde açıklama yapması için talimat verdi.'' şeklinde konuşarak şöyle devam etti:

''Hagi futbolcularla şahsi yarışa giren bir kişiliğe sahip. Geçen sene takımın başına geçecekti. Ancak ben karşı çıktım. Hagi ilk dönem Galatasaray'ın başına geldiğinde bir maçta Necati'nin koşma taklidini yapmıştı kulübede. Yönetici arkadaşlara dedim ki, bu durumda hangi oyuncu hocasına güvenir ve saygı duyar.

Galatasaray'ın her zaman için misyonu ekoldür. Biz bu ekolü yapmak için Rijkaard'ı almıştık. Ona destek vermeliydik. Ama olan şu ki, transferler yapılan yalnıştı. Bu yüzden bu ekolü yapamadık. Biz yönetim olarak yeni bir hoca ve futbolcular alma yoluna gidip Galatasaray'a zarar vermeyi seçtik.''

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA