20 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Oda basma, şehir efsanesidir - 17:15

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın hakemlerin odasını bastığına yönelik yapılan haberlerle ilgili olarak, 'şehir efsanesi' değerlendirmesi yaptı.


Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın hakemlerin odasını bastığına yönelik yapılan haberlerle ilgili olarak, 'şehir efsanesi' değerlendirmesi yaptı. Şekip Mosturoğlu,"hakem odası basıldı" olayının bir şehir efsanesi olduğunu belirterek, "Kim hangi odayı basmış? İnsanlar işlerine geldiği gibi her konuda değerlendirme yapıyorlar. Olaya ilişkin hakem raporu, bir gazete tarafından aynen yayınlandı. Raporda yazılan her şeye itibar ettiniz ve her şeyi doğru kabul ettiniz. Peki raporda hakem odasının basıldığı da yazıyor muydu? Ya da temsilci, gözlemci raporlarında bu konuda herhangi bir şey yazılmış mıydı?" sorularını yöneltti.

"NEDEN YALNIZCA FENERBAHÇE?"

Mosturoğlu, Fenerbahçe Kulübü olarak yaptıkları her açıklamanın, "Lige ayar çekme", "tehdit" gibi başlıklar ile isimlendirildiğini, yaptıkları açıklamadan kat be katını yapanların ise "Centilmen, esprili, şakacı, sevimli, nüktedan" olarak isimlendirildiği siteminde bulundu. Mosturoğlu, şöyle devam etti: "Hakeme hakaretten 2 maç ceza alan Sayın Güneş; dingin ruhla, olgunlukla, centilmenlikle övülürken nasıl oluyor da ikinci açıklamanın sahibi Sayın Kocaman domino etkisi yaratmakla suçlanıp, her şeyin müsebbibi olarak gösterilebiliyor. Kayserispor kafilesi, Trabzon Havaalanı'nda taşlarla karşılanırken; Trabzonspor yönetimi nasıl oluyor da misafirperver ilan ediliyor? Gençlerbirliği oyuncularının antrenmanda söyledikleri 'Trabzonspor için oynayacağız' sözleri, kolaylıkla "şaka" diye isimlendiriliyor, şampiyonluk yarışında olmayan bir takımın futbolcusunun, şampiyonluğa oynayan takımın rakiplerinin futbolcularını motive etmesi doğal bulunup, normalleştiriliyor. Kısacası işin içinde Fenerbahçe olmayınca her şey çok normal çok doğal karşılanıyor, kıyametler kopartılmıyor. Değerli arkadaşlar; Futbol basit bir oyun olmakla birlikte bu kadar şakayı bir arada kaldıramayacak kadar da ciddi bir oyundur. Bu yüzden; kimsenin bu şakaların parçası olmamasını, yine kimsenin kimseyi başkası için motive etmemesini, kimsenin başka bir takım için oynamamasını ve her şeyden önemlisi; 'futbol ailesinin hiç bir mensubu tarafından bunların normal görülmemesini' tüm yetkililerin de bu gibi durumları sıfır toleransla değerlendirmesini ve cezalandırmasını talep ediyoruz."

"FENERBAHÇE BAŞARISIZLARIN ORTAK HEDEFİ HALİNE GELDİ"

On yılı aşan istikrarlı bir yönetim sayesinde her yıl şampiyonluk yarışının içinde olduklarını kaydeden Mosturoğlu, Fenerbahçe'nin başarısızların ortak hedefi haline geldiğini savundu. Mosturoğlu, şöyle konuştu: "Yer aldığımız tüm branşların hemen hepsinde finallerde bizim adımız var. Bunun bir sonucu olarak şampiyonluk iddiasıyla yarışa başlayan takımlar bu iddiayı kaybettikleri anda taraftarlarına, genel kurullarına kısaca camialarına şirin gözükmek, başarısızlıklarına bir mazeret üretmek adına bu tip akıl ve izan yoksunu açıklamaları yapıyor ve bize saldırıyorlar. Hiç kimsenin başarısı ya da başarısızlığı bizleri ilgilendirmiyor. Biz sadece kendi işimize bakıyor, işimizi iyi yapmaya uğraşıyoruz. Mühim olan yapılan hatalardan arınmak ve bir daha aynı hataları yapmamak. Başta Trabzonspor olmak üzere başarısızlıkları için mazeret üreten kulüplere sesleniyoruz. Futbol bugün, bu sezon bitmiyor. Her sezon yeni bir yarış başlıyor. En az hata yapanın şampiyon olacağı bir yarış. Herkes kendi işine baksın. Yaptığı hatalara mazeret olarak başarılı olanlara çamur atıp, onları aşağı çekmek için uğraşmasın. Ülkemizde her şey hızla değişiyor ve gelişiyor. Bu değişime ve gelişime kulak verin, uymaya gayret edin. Geçmişten bugüne tekrarlanan senaryolar başta taraftarlarınız olmak üzere artık kimse tarafından kabul görmüyor. Her şeyden önemlisi tarih gerçekleri önünde sonunda ortaya çıkarıyor. Bugün kirli dediğiniz lig başarılı olduğunuzda sadece sizin için temiz olabiliyor. Bu da o başarını elde edilmesi için emek harcayanların emeğine saygısızlıktan öte bir şey değil. Bu gün memnuniyetle söylenebilir ki bu gerçek sorumlu herkes tarafından biliniyor ve görülüyor." Sadri Şener'in Türkiye'nin dörtte üçünün kendilerinin şampiyon olmasını istediğini söylediğini hatırlatan Mosturoğlu, "Çünkü Beşiktaş ve Galatasaray da bizi destekliyor' diyor. Sayın Şener, o halde geriye kalan 14 takımın sizi desteklemediğini göremiyor musunuz? Yoksa daha sonra onlardan da özür dileyip "Ben nerede hata yaptım mı?" diyeceksiniz. Sayın Şener, büyük camialara yaslanmak size yakışmıyor. Trabzonspor kendisi tek başına da büyük. Bu şekilde yapılan konuşmaları geçen senede gördük. Galatasaray Bursa'ya maçı satacak diyenler, maçtan sonra utançla ortadan yok oldular. Büyüklük sizin anladığınız anlama gelmiyor Sayın Şener, büyük takımların büyük hedefleri vardır ve küçük işlerle uğraşmazlar. Lütfen bunu anlayın ve kulübünüze büyük işler yaparak hizmet edin. Fenerbahçe Spor Kulübü, yaşadığı tüm travmalara rağmen, yöneticisi, sporcusu, taraftarıyla kenetlenmiş, hedef birliği yapmıştır. Sağlıklı büyüyen ekonomisi her alanda her branşta final oynayan takımlarıyla Fenerbahçe Spor Kulübü istikrarlı duruşunu sürdürecektir. Bugün bizimle yarış içinde olanlar gibi davranmadığımız için farklıyız. Tıpkı 1974 yılında İslam Çupi'nin dediği gibi "Şampiyon olmak mümkün Fenerbahçe olmak imkansız." dedi.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA