21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Özbekistan, U20 Dünya Bayanlar Futbol Şampiyonası'na hazırlanıyor - 09:19

Son yıllarda, futboldaki atılımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Özbekistan, tarihinde ilk defa bir dünya şampiyonasına ev sahipli yapacak olmanın heyecanını yaşıyor.
Son yıllarda, futboldaki atılımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Özbekistan, tarihinde ilk defa bir dünya şampiyonasına ev sahipli yapacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Özbekistan, 2012'de ev sahipliği yapacağı Dünya U20 Bayanlar Futbol Şampiyonası için şimdiden kolları sıvadı.

Hazırlıklara hemen başlayan Özbekistan, öncelikle aralarında başkent Taşkent'in de olduğu altı kenti FİFA'ya sundu. Şampiyonaya aday gösterilen şehirler arasında tarihi kentler Semerkand ve Buhara da yer alıyor.

Bu arada Özbekistan hükümeti, ilgili bakanlık ve Futbol Federasyonu iştirakiyle bir çalışma komisyonu oluşturdu. Yakın arada ilk toplantısını yapacak olan komisyon iş başı yapacak.

Özbek taraf şimdi tüm imkânlarını seferber ederek, bu şampiyonaya en başarılı şekilde ev sahipliği yapmaya çalışıyor.

Özbekistan bundan önce biri 2008 ve bir diğeri de 2010'da olmak üzere iki defa Asya U16 Erkekler Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapmıştı.

FİFA'nın 3 Mart'ta Özbekistan'ın 2012'de U20 Bayanlar Dünya Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacağını açıklaması ülkede sevinçle karşılanmıştı. Yapılan ilk açıklamalarda ilgililer bunu Özbekistan futbolunun bir başarısı olarak değerlendirmişti.

Özbekistan'ın ev sahipliğindeki şampiyonanın Ekim ayında yapılması planlanıyor.


Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA