22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Sağlam: Herşey şampiyonluk değil - 15:20

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Türk futbolunu sıkıntıya sokacak tartışmalardan uzak durulması gerektiğini söyledi.


Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Türk futbolunu sıkıntıya sokacak tartışmalardan uzak durulması gerektiğini söyledi.
    Spor Toto Süper Ligi'nin 25'inci haftasında deplasmanda Karabükspor ile karşılaşacak yeşil - beyazlı ekibin başarılı patronu Sağlam, anterman öncesi gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.
    Son dönemde özellikle Trabzonspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe yöneticileri arasında yaşanan söz düellosu hakkındaki görüşleri sorulan Sağlam, benzer olayların geçmişte de yaşandığını hatırlattı. Bursaspor'un bu tartışmaların dışında kalacağını ifade eden Ertuğrul sağlam, şunları söyledi:
    "Bu gibi olayları sadece bugün yaşamıyoruz. Sık sık tekrarlanan şeylerdi. Türk futbolundaki en önemli sıkıntılardan birisi. Bursaspor olarak Türk futbolunu sıkıntıya sokacak bu ortamdan uzak durmaya çalışıyoruz. Bizim de farkımız bu olsun. Biz bu duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz.
    Fair-play anlayışı içinde Türk futboluna renk katmaya çalışacağız. Bu işte karlı ya da zararlı çıktığımızı daha iyi değerlendirmek lazım. Herşey şampiyon olmak değildir. Sporun evrensel değerlerini ortaya çıkarmak da önemli bir kazanımdır. Biz bunu yapmaya çalışıyoruz. Futbol adına güzellikler sunuyoruz. Öyle olmasa bu takım geçtiğimiz sezon Türk futbol tarihini değiştiremezdi. Biz belki maç kaybedecez, penaltı kazanamayacağız ama vicdanen rahat olup huzur içinde olacağız."

    KARDEMİR KARABÜKSPOR ZORLU BİR RAKİP
    Haftasonu deplasmanda karşılaşacakları Kardemir Karabükspor'un zorlu bir rakip olduğunu kaydeden genç teknik adam, "Bu hafta yine zorlu bir rakibimiz var. Onların kendi sahasında iyi futbol oynadıklarını ve iyi sonuçlar aldıklarını çok iyi biliyoruz.'' diyerek, şunları söyledi:
    ''Bizim için kolay olmayacak ama geçtiğimiz haftaki puan kaybından sonra kayıp yaşamamak ve zirve yarışından geriye düşmemek için iyi bir futbol ortaya koyup, iyi bir sonuç almamız gerekiyor. Şartlar elverdiği sürece bu maça hazırlanmaya çalıştık.
    Futbolcularımız zirve yarışında bizim için çok önemli ve ihtiyacımız olan 3 puanı alacaklardır. İnancımız sonuna kadar devam ediyor. İklim şartları ve zemin bize futbol oynamaya imkan sunar ve olumlu şartlar sonucunda güzel bir futbol ortaya koyabiliriz. Güzel bir maç olacağını umuyorum. İki takım arasında yıllar öncesine dayanan güzel bir dostluk var."

    VEDERSON FORMA GİYEMEYECEK
    Sakatlığı devam eden Vederson'un antrenmana katılamadığını anlatan Sağlam, "Çalışmalarına dışarıda devam ediyor. O Kardemir Karabükspor maçı kadrosunda olmayacak. Bunun dışında bir eksiğimiz yok. Vederson hafta içinde takımla çalışmaya çıktı ama tekrarladı. Bununla alakalı zaman söylemek doğru olmaz ama uzun sürmeyeceğini böyleyebiliriz." dedi.
    
    SERCAN DA VOLKAN DA BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
    Sercan ve Volkan'ın Bursaspor için önemli iki futbolcu olduğunun altını çizen Sağlam, "Gerek bulundukları konum, gerekse de Türk futbolundaki isimleri takımları için daha fazlasını ortaya koymaları gerektiğini gösteriyor. Bizim için çok önemli bir dönem var. Bu dönem içerisinde onlar da sorumluluk sahibi insanlar, sorumluluk alacaklardır. Bu sezonla alakalı daha önce daha az yapıtkalırını bundan sonra sahaya yansıtacaklardır ve alacağımız sonuçlara katkıları olacaktır." şeklinde konuştu.
    Takımda son haftalarda yaşanan düşüşü de değerlendiren başarılı çalıştırıcı şunları söyledi:
    "Bir düşüş var. Bunu herkes yaşıyor. Ama bizim için önemli olan, şampiyonluk mücadelesi içinde kalabilmek. Sezon sonuna kadar bu müacadeleyi devam ettirebilmektir. Çok büyük paralar harcayan takımların da sıkıntı yaşadığını görebiliyoruz. Bursaspor olarak, şampiyon oluruz, olmayız onu bilemiyoruz ama bundan sonraki senelerde de Bursaspor büyük takım kimliğine bürünen bir takım olacaktır. Kaybedilmiş bir şey yok. Felaket telallığı yapıyorlar ama ben buna katılmıyorum. Bu takım hala Trabzonspor ve Fenerbahçe'nin 5 puan gerisinde. Birçok takımın önündedir ve bu bizim için değerdir. Önemli olan bu yarışın içinde kalmak. Daha fazla kayıp yaşamamak."

    HİDDİNK İLE ÖNÜMÜZDEKİ SEZONU KONUŞTUK
    Milli Takımlar Teknik Direktörü Guus Hiddink ile yaptıkları görüşme hakkında da bilgi veren Ertuğrul salam, sözlerini şöyle tamamladı:
    "Görüşmemizde önümüzdeki sezonun planlamasıyla alakalı konuştuk. Bunun dışında A2 takımıyla alakalı ve ufak tefek sorunları tartıştık. Güzel bir toplantı oldu. Ne derece faydalı olduğunu göreceğiz.
    Bu türlü toplantıların bundan sonra da tekrarlanıp, belli sorunların zaman aşımına uğramadan antrenörler arasında ortaya konulup, çözüm üretilmesi güzel. Bu birlik ve beraberlik ortamı güzel. Orada bence, Türk futbolunun şu gün yaşadığı kaosun belki de ortadan kaldırılması açısından çok gerçekçi anlamda değerlendirmek gerekiyor."

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA