16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Samanyolu Koleji, Türkiye Şampiyonası öncesi Yıldız Milli Takımı'nı yendi - 14:20

Samanyolu Lisesi Basketbol Takımı Kayseri'de 16-20 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan Türkiye Liseler Arası Basketbol Şampiyonası hazırlıklarını tamamladı.
Samanyolu Lisesi Basketbol Takımı Kayseri'de 16-20 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan Türkiye Liseler Arası Basketbol Şampiyonası hazırlıklarını tamamladı.
    Hazırlık çalışmalarını okul spor tesislerinde yapan Samanyolu Lisesi Basketbol takımı kampın son gününde 2012 Yıldızlar Avrupa Şampiyonası kapsamında çalışmalarını Ankara'da sürdüren Yıldız Milli Takımımız ile hazırlık maçı yaptı. Müsabaka son Dünya Şampiyonası'nda A Milli Takımı'nın maçlarını oynadığı Ankara Arena Spor Salonu'nda yapıldı.
    Çekişmeli mücadelelere sahne olan müsabakanın son periyoduna Yıldız Milli Takımı 44-42 sayı avantajıyla girdi. Son çeyreğin ilk dakikalarında hücumdaki başarılı oyununu sürdüren Ay - Yıldızlılar, Berk Uğurlu'nun turnike sayıları ve Barış Yurteri'nin üç sayılık basketi ile çeyreğin hemen başında 51-42'lik üstünlüğü yakaladı.
    Bu dakikadan sonra savunma sertliğini arttıran Samanyolu Koleji, Hakan Çetin ve Hasan Tan'ın etkili oyunuyla skor üstünlüğünü eline aldı ve karşılaşmadan 58-62 galip ayrıldı.
    Müsabakada Ankara'dan Yıldız Milli takıma girmeyi başaran tek oyuncu olan Samanyolu Koleji oyuncusu Alihan Demir kendi takımına karşı mücadele etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Özel Samanyolu Lisesi Müdürü Yahya Ceylan, "Okul basketbol takımımız oynadığı son hazırlık maçıyla şampiyona hazırlıklarını tamamladı. Sporcularımızın milli takımımızla oynadığı maçta göstermiş oldukları performans bizlere Şampiyona için olumlu sinyaller verdi. Sporcularımızdan Türkiye Şampiyonasında Ankara ilini en iyi şekilde temsil etmelerini istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA