20 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

'Gökhan Zan'ın yerine Toraman alınabilirdi'

Samet Aybaba, Milli Takımdaki kadro değişikliği hakkında konuştu.


Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, Türk futbolunda yabancı sayısının en fazla üç olması gerektiğini söyledi. Tecrübeli teknik adam A Milli Takıma sonradan katılan Gökhan Zan'ın yerine ise İbrahim Toraman'ın alınabileceğini söyledi.

Sabah yapılan antrenman sırasında basın mensupları ile sohbet eden tecrübeli teknik adam, kendi oyuncularının performansından memnun olduğunu belirterek, daha dile getirdiği bütün oyuncularının A Milli Takım'a alınması teklifini yineledi. Aybaba, bunu söylerken samimi olduğunu da belirterek böyle bir beklentisinin olduğunu ifade etti. Aybaba, "Aslında stoper mevkiinde yaşanan sorunlardan dolayı Gökhan Zan'ın yerine İbrahim Toraman alınabilirdi. Fakat tercihleri biz yapmıyoruz. Tercihler onların." dedi.

OLİMPİYAT STADINI İSTEMİYORUZ

Basın mensuplarının İnönü Stadı yıkıldıktan sonra takımın maçlarını nerede oynayacağı konusundaki sorularına ise Samet Aybaba, "Atatürk Olimpiyat Stadı'nı istemiyoruz." diyerek şöyle devam etti:

"Şu anda maçlarımızı nerede oynayacağımız henüz belli değil. Tabiki alternatiflerimizi konuşacağız. Yönetim araştırmalarına devam ediyor. Olimpiyat Stadı'nda maçlarımızı oynamak istemiyoruz. Biz orayı istemiyoruz. Çünkü orası Futbol olarak da soğuk bir yer. İnsan maça da konsantre olamıyor. Mecburen yapmamız gereken şeyleri de yapabiliriz. Şehir dışında maçları oynamak olabilir."

Tecrübeli teknik adam, Beşiktaş Futbol Takımı'nın Avrupa kupalarına gitme konusunda sıkıntılar yaşamayacağını da kaydedek, "Bu kulüp 15-20 gün sonra batar deniyordu ama buralara kadar geldi. Ben bir sıkıntı olacağını sanmıyorum." diye konuştu.

TRANSFER KONUSU

2014 Dünya Kupası Grup Elemeleri'nde FIFA Kokartlı hakem Cüneyt Çakır'ın yönettiği Hırvatistan - Sırbistan maçını izlediğini ifade eden Aybaba, "O maçta Hırvat oyuncuları beğendim. Sağ bek, stoper ve ön tarafa oyuncu bakıyoruz. Ancak takip edilen oyuncuların maliyeti var. Fazla uçmaya gerek yok. Fazla maliyetli oyuncu alma şansımız yok." diye konuştu.

Aybaba, takımın golcü futbolcusu Almeida'nın sakatlığının kendilerini de olumsuz etkildiğini ifade etti.

Bir gazetecinin "Yetiştirmiş olduğunuz birçok oyuncu var. Bunları sahada görünce ne hissediyorsunuz ?" sorusuna tecrübeli hoca, "Ben onları saha içinde görünce çok mutlu oluyorum. Kendimi şampiyon olmuş gibi hissediyorum." diye cevapladı.

Hafta sonu magazin basınınde yer alan 'Fernandes yine olay çıkardı' haberlerine de yorum yapan Samet Aybaba, "Klasik Fernandes hareketi." diye konuştu.

YABANCI SAYISI EN FAZLA ÜÇ OLMALI

Türk futbolunda gelecek yıllardan itibaren yabancı oyuncu sayısının indirilmesi konusunda da Beşiktaş'ın teknik direktörü, şu görüşleri açıkladı:

"Yabancı sayısının düşmesi gerekiyor. Bana göre yabancı oyuncu sayısı en fazla üç olmalı. Galatasaray, UEFA Kupası'nı kazandığı zaman kadrosunda kaç yabancı vardı. Yabancı oyuncu alınacaksa da belli bir kriter olmalı. Zaten şu anda düşen takımlara baktığınız zaman birçok yabancı oyuncu var. Bir de bunun yanında düşerken ekonomik olarak da ligden düşüyorlar. Birçok yabancı oyuncu transfer ediliyor. Maliyetler ortada."

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA