21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Şampiyon Güreşçi Şeref Eroğlu, Ak Parti'den milletvekili aday adayı - 13:07

Eski Milli Güreşçi Şeref Eroğlu, 12 Haziran tarihinde yapılacak genel seçimler öncesinde memleketi Kahramanmaraş'tan Ak Parti'den milletvekilliği aday adayı başvurusunda bulundu.
Eski Milli Güreşçi Şeref Eroğlu, 12 Haziran tarihinde yapılacak genel seçimler öncesinde memleketi Kahramanmaraş'tan Ak Parti'den milletvekilliği aday adayı başvurusunda bulundu.
AK Parti Genel Merkezi'ne milli sporcular Nazmi Avluca, Halil Mutlu ve Rıza Kayaalp ile birlikte gelen Avrupa ve Dünya Şampiyonu, olimpiyat ikincisi Şeref Eroğlu, başvurusu ile ilgili değerlendirmede bulundu. Yıllarca ülkesini dünya çapında minderde başarıyla temsil ettiğini belirten şampiyon güreşçi, "Bundan sonra ülkeme siyasette hizmet etmek istiyorum. Liderliğini Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı AK Parti'nin hizmet kervanına katılmayı uygun gördüm. İnşallah başbakanımızın yanında siyasette olacağım. Bu nedenle 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak milletvekilliği genel seçimlerinde memleketim olan Kahramanmaraş'tan milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum.'' dedi.
Basın mensuplarının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşüp görüşmediğini sorması üzerine herhangi bir açıklamada bulunmayan Eroğlu, "Siyaset gönül işidir. Kendime güveniyorum. Cesur ve kararlı olmak gerekiyor. Ben niyetimi ortaya koyuyorum. Başbakanımız eski bir sporcudur. 1994 yılından bu yana birbirimizi tanırız. İnşallah hayırlısı olur.'' şeklinde konuştu.
Şeref Eroğlu ile birlikte Ak Parti Genel Merkezi'ne gelen Halil Mutlu ise, kendisinin Şeref gibi henüz bir düşüncesi bulunmadığını belirterek, Şeref Eroğlu'nun milletvekili olması halinde kendilerini ve spor camiasının TBMM'de en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ve kendisini desteklediklerini söyledi.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA