20 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Schuster'den ötürü endişeliler! - 07:21

Beşiktaş yönetim kurulunda, Teknik Direktör Schuster ile ilgili endişeler dile getirildi.


Başkan Yıldırım Demirören, Alman çalıştırıcı ile ilgili karar için sezon sonunun beklenilmesini istedi. Yöneticiler, gereksiz kırmızı kart gören Quaresma, Ferrari ve Sivok'u diğer futbolculara gözdağı vermek adına oybirliği ile cezalandırdı.

Beşiktaş'ta önceki gün yapılan yönetim kurulu toplantısında hem kırmızı kart gören futbolcular hem de Teknik Direktör Bernd Schuster'in durumu masaya yatırıldı. Yöneticilerin birçoğu toplantıda Alman teknik adamla ilgili camiadan ciddi baskı olduğunu dile getirerek olumlu tek bir söz duymadıklarını ifade etti. Oyuncuların basit hatalar yaparak kırmızı kart görmesinin takım içindeki disiplini gözler önüne serdiğine dikkat çeken yöneticiler, Alman teknik adamla ilgili düşüncelerin çok geç olmadan netleştirilmesi gerektiğini Başkan Yıldırım Demirören'e iletti.

Başkan Demirören'in ise Schus-ter'i göndermenin şu dönemde Beşiktaş'a bir getirisinin olmayacağını savunarak, "Eğer bir karar alacaksak bunu yönetim kurulu oybirliği ile alacaktır. Daha önce Del Bosque'de de aynı durumu yaşadık. Yaptığımız işin hata olduğunu sonradan gördük. En azından sezon sonuna kadar bekleyelim ve o zaman kararımızı hep birlikte verelim." sözleriyle yöneticileri frenlediği öğrenildi. Alman çalıştırıcı ile ilgili alacakları kararın geç olmasının da takıma zarar verebileceğine inanan yöneticiler, "Elimizde bir tek kupa kaldı. Eğer bu mantıkla devam edersek Avrupa yolu kapanacak. Kupa elden gitmeden hocaya bunun önemini anlatmalıyız. Yoksa Beşiktaş'ın koca bir sezonu kaybolur." şeklinde düşüncelerini net bir şekilde ortaya koydukları belirtildi.

Gelecek yılın takımını kurduklarını her fırsatta dile getiren Başkan Demirören'in hocayla ayrılık kararı almaları sonrasında futbolcuların yönetime ve teknik heyete olan güveninin zedeleneceğine dikkat çektiği ortaya çıktı. Alman çalıştırıcı ile ilgili görüşler bu şekilde sonuçlanırken takım disiplinine uymayarak kırmızı kart gören Quaresma, Ferrari ve Sivok'a ceza verilmesi kararlaştırıldı. Quaresma'nın gördüğü kırmızı kartın skora etki etmemesine rağmen takım disiplinine uymayan hareket içinde bulunmasından dolayı uygulandığı açıklandı. Cezalar futbolcuların gereksiz kart görme konusunda daha dikkatli olmaları açısından yüksek tutuldu.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA