20 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Serap Özçelik'in gözü yine zirvede

Türk karatesinin altın kızı Serap Özçelik, Paris'teki Dünya Şampiyonası'nda kürsüye çıkıp kariyerindeki tek eksiği tamamlamak istiyor.
Türk karatesinin altın kızı Serap Özçelik, Paris'teki Dünya Şampiyonası'nda kürsüye çıkıp kariyerindeki tek eksiği tamamlamak istiyor. Son iki yılın Avrupa şampiyonu Özçelik, "Rakiplerimi tanıyorum ve başaracağıma inanıyorum." diyor.

Gelecek hafta Paris'te başlayacak Dünya Karate Şampiyonası'nda Türkiye'nin en büyük madalya umudu son iki yılın Avrupa şampiyonu Serap Özçelik olacak. Kumite 50 kiloda son üç yılda katıldığı turnuvaların neredeyse tamamında zirveyi kimseye bırakmayan Özçelik, büyüklerde ilk kez dünya şampiyonası heyecanı yaşayacak.

2007 yılında İstanbul'da düzenlenen Dünya Gençler Şampiyonası'nda altın madalya kazandığını hatırlatan milli karateci, "2008 ve 2010 dünya şampiyonalarına katılma şansı bulamamıştım. Yıllardır karatenin içindeyim ve onlarca turnuvada mücadele ettim. Ama karatenin en önemli organizasyonu dünya şampiyonası. Bu yüzden farklı bir heyecan var. 2011 ve 2012 yılının Avrupa şampiyonu olarak herkes kilomda beni favori gösteriyor. Ben de kariyerimdeki tek eksik madalya olan dünya şampiyonası madalyası için tatamiye çıkacağım." dedi.

Ağustos ayından bu yana takım arkadaşlarıyla birlikte dünya şampiyonasına hazırlandığını belirten Özçelik, "Çok güzel ve faydalı bir kamp dönemi geçirdik. Her zamankinden daha fazla çalıştık. İnşallah bu çalışmanın semeresini Paris'te göreceğiz." diye konuştu.

Kilosundaki rakipleri tanıdığını ifade eden Özçelik, "Herkesin en büyük hedefi dünya şampiyonasında iyi bir sonuç almak. Bu nedenle her maç zor geçecek." dedi.

Karate Milli Takım kafilesi dünya şampiyonası için 18 Kasım Pazar günü saat 10.30'da Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Paris'e hareket edecek.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA