23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Siirt'te Fenerbahçe coşkusu

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Anadolu'da basketbolu sevdirmek amacıyla Siirt'e gelen Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı, Siirt Şöhretler Karması ile bir dostluk maçı yaptı.
Fenerbahçe Spor Kulübü'nün sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Anadolu'da basketbolu sevdirmek amacıyla Siirt'e gelen Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı, Siirt Şöhretler Karması ile bir dostluk maçı yaptı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Asbaşkanlar Tahir Perek, Deniz Tolga Aytöre, eski Başkanvekili Nihat Özdemir ile eski Asbaşkanlardan Murat Özaydınlı da Siirt'e gelen yöneticiler arasında yer aldı.

Siirt Valiliği, Siirt Üniversitesi ile Siirt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün organizasyonuyla kentte ağırlanan Fenerbahçe Ülker'de basketbolcular ile idari ve teknik heyet, Siirt Havaalanı ve kent merkezinden coşku ve tezahüratlarla karşılandı.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan sabah saatlerinde kalkan özel bir uçakla Siirt'e hareket eden Fenerbahçe Ülker, öğle saatlerinde bu kente ulaştı. Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler ise kafileden ayrı özel bir uçakla Siirt'e gitti. Takımı, Siirt Havaalanı'nda Siirt Polis Gücü Genç Takımı oyuncuları ve ilköğretim öğrencileri tarafından, pankartlar, tezahüratlar ve çiçeklerle karşılandı.

Daha sonra polis eskortu eşliğinde kent merkezine gelen sarı - lacivertli kafile, Güres Caddesi'nde otobüsten inerek Siirtlilerle bütünleşti. Güres Caddesi'ndeki kısa yürüyüş sırasında Siirtliler Fenerbahçe lehine tezahüratlar yaptı; teknik ve idari heyet ile oyunculara sevgi gösterilerinde bulundu, onlardan imza alıp hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yürüyüşün ardından kent merkezinde bir lokantaya geçerek, burada Siirt'in meşhur lezzeti 'Büryan Kebabı'nın tadına bakan kafile, Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüssam Olgaç da yemekte eşlik etti.

SİMONE PİANİGİANİ VE ÖMER ONAN, PANELE KATILDI

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı, kent turu ve yemeğin ardından Siirt Öğretmen Evi'nde istirahata çekildi. Bu arada baş antrenör Simone Pianigiani ve Kaptan Ömer Onan, Siirt Üniversitesi'nde bir panele katıldı.

Siirt Üniversitesi'nde düzenlenen panelin ardından Siirt Spor Salonu'nda, Siirt Şöhretler Karması ile Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı, 20 dakikalık bir gösteri maçı yaptı. Maç sırasında Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı'nda Kaptan Ömer Onan, Romain Sato ve Emir Preldzic de Siirt Şöhretler Karması'nda yer aldı.

Başkan Aziz Yıldırım, yöneticiler ve basketbolcular salona girişte yoğun tezahürat aldı. Tıklım tıklım dolu salonda oynanan maça, Siirt halkı büyük bir ilgi gösterdi. Maçı, Siirt valisi Ahmet Aydın ile Siirtli milletvekilleri de protokol tribününden başkan ve yöneticilerle birlikte izledi. Maç öncesi sahaya girişte seyircilerin yoğun alkışını alan Başkan Aziz Yıldırım, eski başkanvekili Nihat Özdemir'le birlikte Basketbol potasına atış yaptı. Maç dostluk havasında sona erdi.

Maçın ardından, başkan ve yöneticiler ile Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı oyuncu ve teknik heyeti özel bir uçakla saat 19.30 itibariyle İstanbul'a hareket etti.

BAŞKAN AZİZ YILDIRIM SİİRT ÜNİVERSİTESİ'NİN ÖĞRETİM YILI AÇILIŞINA KATILDI

Fenerbahçe Ülker kafilesinden ayrı olarak Siirt'e gelen Başkan Aziz Yıldırım ise kentte çeşitli ziyaretlerin ardından Siirt Üniversitesi'nin 2012-2013 Eğitim Yılı açılış törenine katıldı.

Asbaşkanlardan Deniz Tolga Aytöre, eski yöneticiler Nihat Özdemir ve Murat Özaydınlı ile birlikte kent merkezindeki Siirt Ünversitesi kampusunda, açılış töreni katılan Başkan Aziz Yıldırım, ardından Fenerbahçe Ülker'in konakladığı Siirt Öğretmenevi'ne geçti.

Üniversiteye geliş ve gidişi sırasında Başkan Aziz Yıldırım'a öğrenciler ve Siirtliler tarafından tezahüratlar yapıldı; Başkan Yıldırım, taraftarlara imza dağıttı.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA