16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası 8'li finalleri Gaziantep'te yapılacak - 15:00

Gaziantep'in ev sahipliğinde 11-14 Mart 2011 tarihleri arasında Karataş Şahinbey Spor Salonu'nda düzenlenecek Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası 8'li finallerin basın toplantısı yapıldı.
Gaziantep'in ev sahipliğinde 11-14 Mart 2011 tarihleri arasında Karataş Şahinbey Spor Salonu'nda düzenlenecek Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası 8'li finallerin basın toplantısı yapıldı.
    Toplantıda konuşan Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Asbaşkanı Metin Şahin, Gaziantep'te 4 gün boyunca Türkiye Kadınlar Basketbol Ligleri'nin en değerli 3 kupasından birinin finallerinin oynayacağını söyledi. Şahin, şöyle konuştu:
    "Turnuvada fevkalade kıymetli takımlar var. Finallerde '3 Büyükler' olarak ifade edilen takımlarımız, Çukurova'nın çok başarılı 3 takımı, İç Anadolu ve Karadeniz'in birer güzide temsilcisi yer alıyor. Dolayısıyla öyle umuyoruz ki Gaziantep'te çekişmeli ve güzel bir turnuva yaşayacağız.
    Kupa vesilesiyle basın mensubu arkadaşlara şunları ifade edeyim. Bu, 6 aylık süre içerisinde Gaziantep'te düzenlenen 3. büyük organizasyon olacak. Ekim'de Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası eleme grubuna ev sahipliği yapan Gaziantep'te 1 ay önce de 12 Yıldız Milli Takım'ın katıldığı Uluslararası Türk Telekom Turnuvası gerçekleştirildi. Üçüncüsünü de hep birlikte izleyeceğimiz Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası olacak."
    Şahin, takımların kupayı kazanmak için büyük bir mücadele göstereceğini ifade etti. Kupada Türkiye'nin yıldız sporcularının yer aldığını kaydeden Şahin, şöyle devam etti:
    "Bunu medyanın her gün aktarmasını istiyoruz. Yine hatırlanacağı üzere Polonya'da yapılan All-Starda 4 sporcumuz ve bir antrenörümüz yer aldı. Dolayısıyla basketbolseverler için bu turnuva fevkalade büyük bir imkân. Gaziantep'in de birikimi olduğunu biliyoruz ve ilgi bekliyoruz. Organizasyonun başarılı geçeceğine inanıyoruz. Bu anlamda Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün, il temsilciliğimizin, genç hakım arkadaşların, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin, valiliğin ve emniyetin büyük destekleri var. Hepsine çok teşekkür ediyorum."
    A Klasman hakemlerinden Özlem Yalman'ın FIBA hakemi olmaya hak kazandığını anımsatan Şahin, bunun da kendisini heyecanlandırdığını dile getirdi.
    Özlem Yalman'ın da finallerde maç yöneteceğini ve FIBA lisansını kendisine finalde takdim edeceklerini kaydeden Şahin, "Bu anlamda kadınlar basketbolumuzun içinde böyle çok kıymetli bir kızımızın da çok üst düzeyde hakemlik olanağına kavuşması sporcularımızı da mutlu edecektir diye düşünüyorum." diye ekledi.
    TBF Ligler Direktörü Ahmet Araşan da Spor Toto Türkiye Kupasının, bu yıl dünyanın tartışmasız en iyi liglerinden birisi Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nin 8 takımının mücadele edeceği bir turnuva haline geldiğini aktardı..
    8'li finallere TKBL'nin ilk yarısını ilk 8'de bitiren takımlar katılmaya hak kazandığını hatırlatan Araşan, "Daha sonra bir kura çekimiyle kendi aralarında eşleştiler. İlk gün Tarsus ile Mersin arasında bir İçel derbisine sahne olacak. Gerçekten iki iyi takımın çetin mücadelelerini izleyeceğiz. İlk gün 17.30'da Beşiktaş Cola Turka - Samsun Basketbol eşleşmesi var. Bu da çok heyecanlı bir maç vaat ediyor. Çeyrek finallerin ikinci günün ilk maçı 17.30'da Fenerbahçe ile Panküp Kayseri Şeker arasında oynanacak. Fenerbahçe'yi bu sezon yenen 2 takımdan biri olan Kayseri temsilcisi yine iddialı olacaktır. Fenerbahçe'nin kalitesi zaten ortada.
    Diğer eşleşmede de çok kaliteli iki takım; Botaş ve Galatasaray Medical Park karşı karşıyla gelecek. Bu arada ilk kez bu sezon olmak üzere tüm masraflar tarafımızdan karşılanmış oldu. Türkiye Basketbol Federasyonu'nun amacı kulüplerimize olabildiğince destek vermektir. Bu konudaki çalışmalarımız sürüyor. Sponsorlarımıza ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tüm takımlara başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.
    Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ömer Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısına, Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı ve MHK Başkanı Metin Şahin, TBF Ligler Direktörü Ahmet Araşan, TBF Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş, Gaziantep Basketbol İl Temsilcisi Güven Alkoçak, Beşiktaş Cola Turka Baş Antrenörü Aziz Akkaya, Samsun Basketbol Baş Antrenörü Caner Yıllar, Mersin Büyükşehir Belediyesi Baş Antrenörü Zafer Kalaycıoğlu, Tarsus Büyükşehir Belediyesi Baş Antrenörü Erdal Yeğin, dört takımın oyuncuları Yasemin Horasan, Gülşah Akkaya, Çisem İncel ve Naile İvegin ile çok sayıda basın mensubu katıldı.
    Finalde maçlar ve saatleri şöyle olacak;
    Yarın
    17.30 Beşiktaş Cola Turka - Samsun Basketbol
    20.00 Mersin Büyükşehir Belediye - Tarsus Belediye

    12 Mart Cumartesi
    17.30 Fenerbahçe - Panküp Kayseri Şeker
    20.00 Botaş - Galatasaray Medical Park

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA