24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Trabzonspor başkanı özür dileme makinesine döndü - 16:24

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, "Sayın Sadri Şener, son günlerde sürekli özür diliyor." dedi.


Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, "Sayın Sadri Şener, son günlerde sürekli özür diliyor. Çok özür dilemek çok hata yapıldığına delalettir." dedi. Şükrü Saraçoğlu Stadı 1907 Tribünü'nde basın toplantısında konuşan Şekip Mosturoğlu, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'in son günlerde yaptığı açıklamalara da değinerek, "Şener, Kayserispor maçının ardından tribünlerden atılan yabancı madde kafasına isabet eden hakem Yunus Yıldırım'dan özür diledi. Sayın Şener'in bu özrü kabahatinden büyük mü bilemeyiz. Ancak benzer eylemlerde, Kulübümüz 2 maç seyircisiz, Gaziantepspor ise hükmen mağlubiyet ve 1 maç tarafsız saha cezası aldı. Trabzonspor ise yalnızca 1 maç saha kapatma cezası aldı." diye konuştu.

Mosturoğlu, "Sayın Şener, bugün şikayet ettiği futbol federasyonun, bu olay sebebiyle Trabzonspor'a verdiği cezayı nasıl değerlendirmektedir?" sorusunu sorarak, sözlerine şöyle devam etti: "Sayın Şener, değerlendirmesinin ardından belki TFF'den de özür dileyecektir. Sayın Şener, Beşiktaş maçının ardından da Beşiktaş Kulübü'nden özür diledi. Şener, hocasının kafasına ayakkabı fırlatılan maçın ardından, "Şeref Tribünü'nde bir itiş kalkış oldu. Sonra ben camia adına özür diledim. Şenol hocayı sakinleştirmeye çalıştık, sakinleşti soyunma odasına gitti. O da haklıydı. Beşiktaş'a karşı 10 kişiyle galip gelmek kolay değil. Zoru başardı, sevinmesi doğaldır. Beşiktaş camiası bizim çok sevdiğimiz bir camiadır. Bir hatamız olduysa kusura bakmasınlar.' dedi."

"TRABZONSPOR'UN AÇIKLAMALARI SUÇ OLUŞTURMAKTADIR"

Şekip Mosturoğlu, Trabzonspor Kulübü'nden yapılan açıklamada yer alan, 'Trabzonspor yönetimin kendi hakkını kendinin almaya muktedir olduğu, saha dışı yöntemlere başvurulacaksa bu yöntemlere de başvurulacağı' ifadelerinin hem ceza hukukuna hem de futbol disiplin hukuku bakımından suç teşkil ettiğini söyledi. Türkiye Cumhuriyeti'nin bir hukuk devleti olduğunu kaydeden Mosturoğlu, "Kimse hukuk dışında hak arayamaz, hele hele hiç kimse kendi hakkını kendisi alamaz." dedi. Mosturoğlu, söz konusu açıklamada 'inine çekilen' ifadesinin medya için kullanıldığını iddia ederek, "İne neyin çekildiği herkesçe malumdur. Açıklamanın bu kısmının muhatabı "medya" olduğuna göre, Sayın Sadri Şener, sanırım, bundan sonraki ilk fırsatta da medyadan özür dileyecektir." şeklinde konuştu.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA